Rycerz Niepokalanej - Październik 1926
RN 10/1926
289 Nasza Potęga
R. N.

Panowie, na wasze szczęście my zdolni jesteśmy obalić nawet siłę niewidzialną! Mówię "na wasze szczęście" bo nie macie pojęcia, jak słodko jest służyć wiernie Bogu i Niepokalanej.

291 Piekło
R. N.

To nie możliwe, żeby Pan Bóg karał piekłem.

292 NIEZAPOMNIANA
Frater

Z cyklu: "Marja Matka łask wielkich"

296 Wyznanie nawróconego wolnomyśliciela

w liście do kapelana S. S. Karmelitanek w Lisieux.

300 Medalik Matki Boskiej Częstochowskiej uratował mi życie
Sługa Marji - JADWIGA K.

Było to bardzo dawno. Miałam może lat osiem, nie więcej. Mama posyłała mię często z wodą chłodną z sokiem, lub podwieczorkiem dla ojca na pole w czasie żniw i zbiorów. Raz, pamiętam to dobrze, dała mi mama koszyczek z podwieczorkiem - przypominając, bym zaraz wracała do domu, gdyż za parę dni przypadały imieniny ojca - a ja na tę uroczystość uczyłam się powinszowania.

301 Cuda i dziwy Boże...

Niezależnie wszystkim niesnaskom politycznym, całe, katolickie Niemcy, a zwłaszcza prowincje nadreńskie, badeńskie i bawarskie, szerzą u siebie z wielkim zapałem kult św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

303 Jak misjonarz uleczył smutek

Wielbny Ojciec H. Tow. Jezusowego, miał raz misję w Kolonji. Po kilku kazaniach zgłosił się do niego człowiek, który mówił, że ma doń pilny interes. Gdy go Ojciec H. już kilkakrotnie zapytał, czegoby żądał, a żadnej odpowiedzi nie otrzymał, usłyszał wreszcie, jak ów przyciszonym głosem prosił.

305 Cud w Częstochowie

Dnia 14 sierpnia b. r., w wigilję Wniebowzięcia 25-letni Michał Michalik odzyskał cudownie władzę w sparaliżowanej ręce i nodze. Oto bliższe szczegóły tego faktu.

306 Szczególne uzdrowienie

W miejscowości Pierry we Francji zdarzył się dnia 6 czerwca r. b. niezwykły wypadek uzdrowienia.

307 Przykry wypadek

"Iskra" sosnowiecka podaje następujące zajście w Łagiszy pod Sosnowcem.

308 Ze sceny do klasztoru

W Stanach Zjedn. publiczność zaniepokojona była losem bardzo znanej artystki, nowojorskiej, miss Gracji Reven, która znikła pewnego wieczora bez śladu.

308 Marja dopomogła
Matka A. K.

Syn mój, po niedopuszczeniu go do matury z powodu dwójki z matematyki, chciał odebrać sobie życie, dając strzał w serce.