Podziękowania
Drukuj

Z powodu braku miejsca tylko niektóre z podziękowań umieszczamy w pełnym tekście, inne zaś w skróceniu pod nagłówkiem "Niepokalanej dziękują".


GRODNO, 5. IX. 1926 r.

Składam serdeczne podziękowanie Najświętszej Pannie Marji za uzdrowienie żony Natalji oraz za polepszenie zdrowia siostry jej Rozalji Konckiej, zamieszkującej w Białymstoku.

Jan Tarasewicz


KOŚCIAN, dn. 18. VIII. 1926 r.

Czyniąc zadość uczynionej obietnicy składamy najszczersze i najserdeczniejsze publiczne podziękowanie Najśw. Niepokalanej Panience, św. Józefowi i św. Teresie od Dzieciątka Jezus za uzdrowienie naszej najdroższej córeczki z niebezpiecznego kaszlu, który dręczył to biedne maleństwo prawie 4 miesiące. Po odprawieniu kilkakrotnie nowenny i złożeniu obietnicy, zaczął powoli ustępować i ustąpił zupełnie. I powtóre: za znalezienie pracy dla męża, byliśmy bowiem w strasznem położeniu, wszystkie środki do życia nam się wyczerpały, przytem jeszcze dziecię chore, a tu ratować niema za co, więc poruczyliśmy się niebu i we łzach błagaliśmy Najśw. Marję, P. św. Józefa i Św. Terenię. I nie zawiedliśmy się, bo i dziecię nam wyzdrowiało i mąż pracę znalazł za co niech na wieki będzie cześć i chwała Najśw. Panience, św. Józefowi i św. Tereni i polecamy się nadal przemożnej ich opiece i orędownictwu. Na rozpowszechnienie "Rycerza" składam 5 zł.

W. Kasprzak