Rycerz Niepokalanej - Wrzesień 1936
RN 9/1936
261 Jeśli nie ma Boga...
A. S.

Czemu się to dzieje, że w dzisiejszych czasach tyle zła rozlało się po świecie? Wszak tyle mamy policji, więzień, śledztw, prawnych paragrafów, a mimo to tak trudno dziś obronić i zachować sprawiedliwość społeczną wśród ludzi.

262 U stóp Maryi
Mariusz Sęp

Wiersz.

263 Sanktuarium w Genazzano
Marjan Sas - Obertyński

W kwietniowym numerze "Rycerza" zamieściłem opis sanktuarium, w którym mieści się cudowny obraz Matki Bożej, noszącej miano: "Dobrej Rady", a mający tę cudowną własność, że ustawicznie unosi się w powietrzu.

266 Wielcy a Wiara

Jedną z najbardziej przez wolnomyślicieli i bezbożników ulubionych metod propagowania niewiary jest usiłowanie przekonania umysłów bezkrytycznych, że każdy, kto zajął się nauką, kto poznał tajniki przyrody, kto wyniósł się rozumem ponad otoczenie, stawał się jeśli nie bezwyznaniowcem, to conajmniej obojętnym dla wiary. Tymczasem twierdzeniu temu przeczą jak najbardziej oczywiste fakty.

267 W szkole francuskiej
Piotr L’Ermite

Znajdujemy się w sali szkolnej bezwyznaniowej szkoły. 40 chłopców skierowuje 40 par ócz na nauczyciela, który wesoło wykłada.

272 W pogoni za młodzieżą
P. B.

Są rodziny, które nie wypełniają szczytnego zadania wobec dzieci! Zdajemy sobie sprawę, że od rodzin zależy uszlachetnienie wzroku młodzieńca, właściwe skierowanie popędów serca dziecka.