W święto Znalezienia Krzyża Świętego papież Pius XI wydał encyklikę o ciężkim położeniu dzisiejszego społeczeństwa, którą 19 maja Radio Watykańskie podało w streszczeniu w 6 językach, m.in. i polskim.
U. M.
Ziemia, którą Bóg w nieskończonej Swej dobroci do próby i pracy człowieka przeznaczył, słusznie padołem płaczu nazwaną została. A cierpliwem znoszeniem rozmaitych nieszczęść i dolegliwości każdy powinien wysłużyć sobie zbawienie.
List, który napisał bp Zygmunt Łoziński do swych diecezjan podczas rekolekcji w Gnieźnie w 1928 r., a odczytany na jego pogrzebie 30 marca.
J. Z.
Szukamy często szczęścia w rzeczach, które nie są zdolne sprawić nam radości. Będąc dziećmi, myśleliśmy, jak będziemy szczęśliwi, gdy dostaniemy nowe ubranie. Ale zaledwie je otrzymaliśmy, już życzenia nowe się zjawiły.
Wśród sfer półinteligentnych jak również socjalistyczno-bolszewickich panuje fałszywe mniemanie, że człowiek oświecony, czy też uczony nie może być wierzącym katolikiem i w ogóle religijnym.
S. A.
Od długiego czasu trwałem w grzesznych związkach. Po ciężkim zmaganiu się, zdołałem stosunek ten zerwać i sadziłem, że już wyzwoliłem się z dawnych więzów, gdy tymczasem pokusa chwilowo przytłumiona niespodziewanie odżyła.
26 VIII 1932 r., w święto Matki Bożej Częstochowskiej, upływa 550 lat od chwili, gdy książę Władysław Opolczyk z Bełza na Jasną Górę Cudowny Obraz Maryi sprowadził. Odtąd Polska w szczególny sposób stała się narodem Mariańskim - ludem wybranym.
U nas obecnie przygotowuje się nową maszynę drukarską na cały arkusz. Motorek do światła i poruszania maszyn też już stoi i wkrótce zaprzęgnie się go do pracy dla Niepokalanej.