Rycerz Niepokalanej - Wrzesień 1929
RN 9/1929
258 Z tej biednej ziemi
Stach Pięta

Wiersz.

258 TRUCIZNY...
Red.

Wśród książek wszelkiego rodzaju, jakie napływają do Niepokalanowa, by zasilić bibliotekę redakcyjną "Rycerza" i umożliwić jak najbardziej skuteczną pracę na tym posterunku, trafiają się też często książki i pisma przez władze kościelne zakazane.

259 Wyzdrowiejesz, gdy Bóg zechce

We francuskiem mieście Borderes mieszkała przed laty 83-letnia wdowa Marja Domenge, od trzech lat tknięta paraliżem. Bez obcej pomocy nie mogła postąpić ani kroku a już o podjęciu jakiejkolwiek pracy tem bardziej nie było mowy.

260 Teresa Neumann
A. K.

Dziś już niemal wszyscy znają to imię i nazwisko: i ci co wierzą i co wierzyć nie chcą. Wierzący, chociaż zostawiają ostateczny wyrok Kościołowi, jednak już teraz znajdują w tem, co opowiemy, umocnienie swej wiary, niewierzący zaś - nowe, ciężkie zakłopotanie.

264 Klerycy u Ojca św.
Ks. Jan Kubkowski

W dniu 25 lipca z okazji międzynarodowego zjazdu kleryków w Rzymie, opuścił Ojciec św. po raz pierwszy bazylikę, św. Piotra, przewodnicząc w uroczystej procesji eucharystycznej.

268 Ojciec św. przeciw nieskromnym modom

Od czasu rozpowszechnienia się w strojach kobiet nowych mód, urągających zasadom przyzwoitości i zdrowia, Ojciec św. wielokrotnie zwracał się do katolickich kobiet.

270 Królowa Męczenników.

Refleksje św. Alfonsa Liguoriego dotyczące Maryi.

271 Uczuł nagle, że jest otoczony miłością matczyną i... się nawrócił.
W. K.

Współczesny katolicki pisarz francuski, autor wielu znakomitych dzieł, Jerzy Valois, w jednej ze swych ostatnich książek opisuje w sposób niezwykle zajmujący bieg przemian duchowych, które go z rewolucjonisty uczyniły gorliwym wyznawcą Kościoła katolickiego.

272 Odzyskane Szczęście
Sercepustyni

wiersz

273 Najświeższe wieści z Meksyku
J. A.

Arcybiskup z Morelji ks. Leopold Ruiz, będący zarazem delegatem apostolskim w rokowaniach Stolicy św. z rządem meksykańskim, ogłosił list pasterski, w którym urzędowo stwierdza, że porozumienie między Kościołem katolickim a rządem doszło do skutku.

275 Budowa tymczasowego Internatu w Niepokalanowie.

Opisy zdjęć powstającego Niepokalanowa.