Rycerz Niepokalanej - Październik 1931
RN 10/1931
290 Mała Święta
Stefania Kostecka

Wiersz.

290 Wypróbowana recepta
J. N.

Nam tak ciężko, tak się wikłamy w różnych receptach, podawanych nam przez różnych znachorów społecznych, jako »niezawodne« lekarstwo na dzisiejsze niedomagania! Gdybyśmy chcieli zrozumieć, że reformę społeczeństwa trzeba od siebie zacząć, jak zaczął św. Franciszek.

294 Dzięki Ci, Pani!
Henryk Nowak

Wiersz.

294 Dotąd o tem nie pomyślałem
J. N.

Sam się czasem modlę i w kościele też bywam, ale Różaniec... Przecież to ciągłe powtarzanie »w kółko Macieju« tych kilkunastu słów jest zupełnie bezsensowne! Co kto może mieć za pożytek z tego klepania pacierzy?

296 Legenda o wilku
Czesława Chadzyńska - Fiszerowa

Wiersz.

298 Lisieux

Lisieux - nazwa ta nic mi nie mówiła. Przejeżdżając wiedziałem, że to stacja węzłowa, gdzie pociąg ma postój pięciominutowy, tyle co do nabrania wody, a za stacją szare prowincjonalne miasteczko. Patrząc obojętnem okiem i na myśl mi przyjść nie mogło, co poza tą nazwą może się ukrywać.

302 Badacze Pisma Świętego

W Krakowie, do wagonu trzeciej klasy pociągu, idącego do Warszawy, wsiadł suchy, niepokaźny mężczyzna z niespokojnie latającymi oczyma. Gdy przedział się napełnił, wydobył ze swej walizki jakieś broszury i rozdał obecnym do przejrzenia.

304 Nasi współbojownicy
A. S.

Wśród niezliczonych dobrodziejstw jakimi nas Bóg w nieskończonem Swem miłosierdziu obsypał, jest to, że przeznaczył dla naszego dobra niebieskie duchy - Aniołów Stróżów.

305 Młodzieży czytaj!

Z »Rycerzem Niepokalanej« znam się od 4 lat. Z początku brałem go do czytania od kolegi niemal dlatego tylko, że zawierał działy: dużo ciekawych wiadomości z każdej dziedziny życia.

308 A u nas...
Wyd.