Rycerz Niepokalanej - Czerwiec 1931
RN 6/1931
162 Pójdźcie do mnie wszyscy...
J. N.

Idzie czerwiec. To miesiąc Boskiemu Jezusa Sercu poświęcony. - W maju miłość ku Marji dźwięczała w sercach naszych donośniej niż zwykle, sprowadzając na znękane serca powódź łask i błogosławieństw Jej macierzyńskiego Serca - teraz miłość Jezusa ku ludziom mamy rozważać i skutków tej miłości najsłodszego Jego Serca doznawać.

164 Synu, oto dziecię moje...
N. M.

O Tobie chcę pisać. Matuchno najsłodsza, nie dużo, słów kilka, słów prostych a szczerych. Niechaj one podobają się Tobie, o Przeczysta; niechaj każda z tych liter zakwita kwiatem najcudniejszym, a Ty Matuchno najserdeczniejsza, stąpaj po tej kwiecistej łące utworzonej z martwych liter...

165 Jezusku jesteś tu?

Słońce chyliło się ku zachodowi, jeszcze tylko mdłe promienie łamały się w barwnych oknach kościoła. Wewnątrz i zewnątrz świątyni było pusto i głucho...

165 O Święta Pani!
Maria Czeska-Mączyńska

Wiersz.

167 Wielkiego Ojca Wielki Syn
J. N.

Cały świat katolicki rozbrzmiewa w tym roku chwałą i czcią najpopularniejszego Świętego, św. Antoniego z Padwy. Bo 13 czerwca bież. roku przypada 700-tna rocznica śmierci tego przesławnego Cudotwórcy.

170 W dniu Komunji św.
Zofja Niedźwiecka

Wiersz.

171 Kongres Marjański w Krakowie
J-n N-m.

Prastary Kraków gościł w swoich murach uczestników pierwszego ogólno-polskiego "Kongresu Marjańskiego", urządzonego w dniach 11 i 12 kwietnia ku uczczeniu 1500-lecia Soboru w Efezie.

173 A cóż z tą wielką maszyną?

Zapewne niejednemu Czytelnikowi przychodzi do głowy takie pytanie, zwłaszcza, gdy "Rycerza" zamiast na początku miesiąca, otrzyma około połowy.

174 Wyjątki z listów od naszych Braci z Japonji

Niepokalana, najdroższa nasza Królowa, tyle tutaj rozlewa dobrodziejstw, iż widząc to wszystko, sami nie wiemy jak mamy dziękować i wychwalać za to naszą Ukochaną Panią.