A. K.
Tak mało na tym świecie wesela, radości - tej głębokiej, prawdziwej radości, bo pozornie i powierzchownie potrafi się cieszyć lada kto.
S. N.
Niespodzianką zapewne będzie dla czytelnika, gdy powiemy, że ojciec protestantyzmu Marcin Luter uznawał prawdę Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny i to nie tylko w czasie, gdy żył jeszcze w łączności z katolickim Kościołem, ale nawet i potem, w dziesięć lat po publicznym zerwaniu.
Ojciec Maurycy Madzurek OFMConv.
10 IX 1929 r. wyruszyła z Polski do Lourdes i nieliczna pielgrzymka, bo złożona ledwie z trzech osób: Józef Hoffman, jego żona Domicela i o. Maurycy, franciszkanin, który z czytelnikami "Rycerza" dzieli się wrażeniami z cudownego miejsca.
Rektor uniwersytetu katolickiego w Mediolanie, ks. dr Gemelli, przed wstąpieniem do zakonu Franciszkanów był znanym lekarzem. Z zachęty i na prośbę kardynałów arcybiskupów z Mediolanu i Mechlina ks. Gemelli kontynuuje nadal swoje prace medyczne.
O. Maksymilian Kolbe OFMConv
Ty o tym i tak już wiesz, bo Ty wszystko wiesz. - Niektóre czasopisma powstają przeciwko Twojemu Rycerzowi dlatego, że rozgłasza Twe dobrodziejstwa i łaski i cuda.
ks. Marian Szczodrowski
Niedawno wybrało się ośmiu żwawych młodzieńców w towarzystwie ks. Buarnet i przewodnika Ravaui w Alpy, na szczyt góry Montblanc: gorliwi ci czciciele Niepokalanej pragnęli na jednym z najwyższych, szczytów tej przesławnej, góry umieścić posąg Matki Bożej Niepokalanej.
Wyjątek z przemówienia Ojca Św[iętego] Piusa XI w czasie audiencji pielgrzymki polskiej 4 X 1929 r.
A. K.
Spełniło się me marzenie: byłem w Rzymie. Stąpałem po ulicach Wiecznego Miasta, zwiedzałem Bazyliki przewspaniałe, modliłem się na grobach Apostołów, a przede wszystkim: widziałem i słyszałem Ojca Świętego!
Franciszek Abramczyk
Autor powyższego artykułu nadesłał już wpierw 24 adresów robotniczych, a równocześnie z artykułem - jeszcze 15... I świadczy, że "Rycerz Niepokalanej" został przyjęty między robotnikami bardzo dobrze i mile jest wszędzie widziany.