Przemówienie Prymasa Polski o położeniu Kościoła Katolickiego w Polsce na X Zjeździe Katolickim w Poznaniu.
M. K.
Któżby przypuścić śmiał, że Ty, o Boże Nieskończony, Wieczny, umiłowałeś mnie od wieków i więcej niż od wieków, bo odkąd jesteś Bogiem - więc mnie miłowałeś i miłujesz zawsze?...
A. K.
Na Kamionku, w praskiej dzielnicy Warszawy, wznosi się świątynia pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej. Trzy pobudki skłaniały mnie, by na to miejsce zaglądnąć: sprężystość, z jaką dzieło się dokonuje, tytuł kościoła wielce pociągający i sama osoba kierującego wszystkim kapłana: ks. kan. Garncarek bowiem, obecny proboszcz na Kamionku, był do niedawna proboszczem i dziekanem w Sochaczewie - Niepokalanów tedy nie jest mu obcy.
W wigilię Wniebowzięcia N. Maryi Panny na Jasnej Górze, został cudownie uleczony 53-letni Michał Bartosiak z Gostynina, o czym pisaliśmy w poprzednim numerze "Rycerza".
List uczniów szoły powszechnej w Piaskach dotyczacy działalności Rycerstwa Niepokalanej.
Czemuż mój drogi Ojcze, tak martwisz się, że Bóg powołał mię do Towarzystwa Jezusowego? I owszem, cieszyć-byś się raczej powinien, bo wszakże i sam, mając syna na dworze niebieskiego Króla, współuczestniczysz w tej łasce, a to bez żadnych trudów, bez najmniejszych kosztów.
Pomiędzy nielicznymi objawieniami prywatnymi, które Kościół św. katolicki gruntownie zbadał i wierzyć w nie pozwala, znajdują się objawienia królowej szwedzkiej św. Brygidy, żyjącej jeszcze w XIV wieku.
Już w numerze marcowym "Rycerza Niepokalanej" umieszczony był opis zajęć obecnego Papieża - teraz możemy podać jeszcze inne szczegóły. Z zaciekawieniem odczytają to czytelnicy, bo przecie dobre dzieci rade zawsze o swym dobrym ojcu jak najwięcej wiedzieć.