Rycerz Niepokalanej - Styczeń 1922
RN 1/1922
3 Od Redakcji
O. Maksymilian Kolbe OFMConv

Celem "Rycerza Niepokalanej" jest nie tylko pogłębić i umocnić wiarę, wskazać prawdziwą ascezę i zapoznać wiernych z mistyką chrześcijańska, ale także w myśl zasad "Milicji Niepokalanej", starać się o nawrócenie akatolików. Ton pisma będzie zawsze przyjazny dla wszystkich bez względu na różnice wiary i narodowości.

4 Gdzie szczęście?
O. M. K.

Wszyscy szczęścia pragną i za nim gonią, ale niewielu je znajduje, bo nie szukają tam, gdzie ono jest.

5 Czy każda religia jest dobra?
O. B. P.

Wszystkie religie prawdziwymi być nie mogą, a to z powodu zachodzących między nimi sprzeczności. Można je łatwo znależć i w głoszonych przez różne religie zasadach i w nakazach moralnych i w czci zewnętrznej.

8 Niezwykłe nawrócenie

Opisał je O. Herman, Pasjonista, naoczny świadek tego zdarzenia. Było to w początkach września 1900 r. w Lucca, u państwa Giannini (via del Seminario nr 6, I p.), gdzie świątobliwa dziewica Gemma Galgani zamieszkiwała jako przybrana córka pod opieką pani Cecylii. O. Herman przybył tu z polecenia kierownika duchowego, by zbadać naturę niezwykłych zjawisk, jakie u niej spostrzegano.

10 Błogosławieni
O. A. K.

Wiersz napisany przez o. Alfonsa Kolbego, brata o. Maksymiliana.

12 Milicja Niepokalanej
O. S. R.

Krótki zarys powstania Rycerstwa Niepokalanej.

13 Ś. p. O. Wenanty Katarzyniec M.I.
O. M. K.

Najzdolniejszy z kleryków, a przecie próżno szukałbyś u niego choć cienia dumy. Spokojny, uprzejmy, słodyczą ujmował sobie serca współbraci.

15 Program "Milicji Niepokalanej"

Miłość ku Przenajświętszemu Sercu Pana Jezusa, aby jak najwięcej dusz jak najściślej z Nim przez Niepokalaną połączyć jest naszym jedynym bodźcem.