Rycerz Niepokalanej 7-8 (722-723) 2016
Drukuj
RN 7-8/2016
RN 7-8/2016

4 Królowa wszechświata

O. Ignacy Kosmana OFMConv

Maryja przyjmuje z wiarą królowanie Boga w Niej. Przyjmuje królestwo Boże do swego serca. Tam to królestwo rośnie i umacnia się. Ujawnia swoją potęgę i piękno. Tak rozumianego królestwa Maryja jest Królową: królestwa w nas.

8 Galilea - Kraina Maryi (3). Wakacyjne kursy języka obcego

O. Tomasz Szymczak OFMConv

Czy Maryja z Nazaretu, Matka Boża, również znała trzy języki? Gdyby dziś Jezus został zapytany: ile znał języków - to prawdopodobnie znalazłby się w dość wąskiej liczbie osób, znających więcej niż dwa. Jezus znał aramejski, hebrajski, grecki i prawdopodobnie również jakieś podstawowe zwroty języka rzymskiego okupanta - łaciny.

10 Dar Opatrzności

O. Paulin Sotowski OFMConv

Św. Maksymilian trafił do świątyni Opatrzności Bożej, ponieważ on sam był darem Opatrzności dla franciszkańskiego zakonu, Kościoła w Polsce i chrześcijaństwa w Japonii oraz dla wielu osób, które zetknęły się z nim osobiście lub zapoznały się z jego dziełem.

14 Zakopany talent

Pytanie o dziedzictwo Ojca Maksymiliana Kolbego zakon franciszkanów postawił sobie po Soborze Watykańskim II. Zorganizował specjalną kapitułę generalną, by wspólnie dyskutować nad realizacją przyjętego dziedzictwa w dzisiejszych czasach.

16 Braterski styl

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Intencja MI. Lipiec. Aby urazy i gniew nie ugasiły naszej zdolności miłowania.

18 Znak miłosierdzia

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Intencja MI. Sierpień. Aby męczeństwo św. Maksymiliana zachęcało nas do bycia znakiem Bożego miłosierdzia dla tych, którzy żyją w rozpaczy.

20 Apostołka Miłości miłosiernej

Ks. Józef Mandziuk

Pragnęła przekazać światu prawdę o Miłosierdziu Bożym w połączeniu z kultem Najświętszego Serca Jezusowego.

22 żył Bogiem i Niepokalaną. Br. Bartłomiej Maria Woreta (1927-2013)

O. Zbigniew M. Deryło OFMConv

Poznałem go we wrześniu 1976 r. Już wtedy odczułem, że stoję przed osobą bardzo pokorną. Z jego twarzy bił wielki pokój, prostota, szczera radość i szacunek do osoby, z którą rozmawiał. Brat Bartłomiej był łagodnym człowiekiem, a jego ciepły głos napawał pokojem.

24 Fatima po 99 latach

Ks. Grzegorz Jaśkiewicz

Rok 2016 to 100. rocznica objawień Anioła w Fatimie. Jak aniołowie w Biblii, tak Anioł w Fatimie przygotowuje drogi Panu. Trzeba też było przygotować dzieci na wizytę Królowej Aniołów.

26 Ona wszystko załatwi

Wiara jest dla mnie cennym skarbem. Gdy patrzę na ludzi, którzy przychodzą na niedzielne Msze święte, widzę, jak nie wszyscy cieszą się z tego, że są katolikami, że mogą przystępować do sakramentów świętych. Każdemu mówię, aby dbał o wiarę, o życie sakramentalne i spotykał się z Jezusem i Maryją w codziennej modlitwie - opowiada Zuk Spanca, który z bośniackiego muzułmanina stał się polskim katolikiem.

30 Z życia Kościoła

Bliski ludziom i sługa wszystkich. Najstarszy biskup świata. Nagroda dla jezuity. Przeciw terroryzmowi. Muzeum św. Maksymiliana w Meksyku. Ksiądz z Filipin zastępcą burmistrza. Nowości filmowe. Tysiące osób na Marszach dla życia i Rodziny.

35 Z życia MI

Jubileuszowa olimpiada. XV Dni kolbiańskie. Maryja a Miłosierdzie Boże. Spotkanie Animatorów MI. Współpraca Niepokalanowa polskiego i amerykańskiego. Rodzina szkołą miłosierdzia. Z Łagiewnik do Częstochowy. Kolbe wśród męczenników. Święty Maksymilian w Sejmie. Zgromadzenie narodowe MI (Hiszpania).

42 Logika Ewangelii

"Tylko miłość jest twórcza" - przypomina nam św. Maksymilian w 75. rocznicę swej męczeńskiej śmierci, którą poniósł, oddając życie w zamian za ojca rodziny. Tym gestem wprowadził w życie dzieło największej miłości, o której w Ewangelii świadczy i uczy nasz Pan Jezus Chrystus. Rozważając Jego słowa w wakacyjny czas, uczmy się i my realizować w naszym życiu logikę Ewangelii, której fundamentem jest miłość.

46 Podziękowania - dodaj własne podziękowanie

51 Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

Przeżywane przez nas uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski łączą się z jeszcze jedną okolicznością. Jest nią Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia rozumiany jako objawienie się czynnej wiary, potwierdzonej na chrzcie świętym. "W tym Roku Świętym - pisze papież Franciszek - będziemy mogli doświadczyć otwarcia serc na tych wszystkich, którzy żyją na najbardziej beznadziejnych peryferiach egzystencjalnych, które tak często świat stwarza w sposób dramatyczny".

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.