Pod działaniem Niepokalanej
Drukuj

Skromną pozycję w dziele misyjnym Japonii zajmuje "Seibo no Kishi" czyli "Rycerz Niepokalanej" w języku japońskim. Z założonego przed ośmiu laty Niepokalanowa japońskiego w Nagasaki wychodzi co miesiąc w 30.000 egz. błękitny "Seibo no Kishi", by wzruszać pogańskie dusze Japończyków ku Bogu. Co dzień staje z zapałem kilkunastu braci Polaków i Japończyków. Miarowy łoskot maszyn jest jakby uderzeniem w serca pogan by otworzyły się na Królestwo Boże.

Jak oddziaływa Niepokalana przez swego Rycerza na pogan niech powiedzą ich listy przesyłane do administracji w Mugenzai no Sono. Oto niektóre:

YOKOHAMA

"Rycerza" czytam już od roku i poznałem już jakby jeden stopień katolicyzmu, ale całości jeszcze nie pojąłem. Pragnę poznać Wiarę katolicką. W katolicyźmie chcę znaleźć zbawienie. Cel jest tylko jeden i droga do niego też tylko jedna. Już poznałem miejsce przeznaczenia, teraz trzeba tylko odnaleźć jedyną, prawdziwą i absolutną drogę do tego miejsca.

Proszę o poinformowanie przy pomocy jakiej książki można poznać katolicyzm. Proszę również o łaskawe podanie adresów do kościołów katolickich w Yokohama, Yokosuga, Zushi i Kamakura.

Proszę o łaskawą odpowiedź.

Kawai Toyoharu

YAMAGATA KEN

Nie wiem komu mam zawdzięczać podanie mego adresu, ale cieszę się bardzo, że mnie nieznanemu i tak oddalonemu przysyłacie "Rycerze". Do tej pory często dowiadywałem się o Chrystusie. Kiedy niejednokrotnie nie mogę czego pojąć, to się modlę. Jednak do przyjęcia Wiary katolickiej jeszcze mi bardzo daleko; mam na tym punkcie przejścia wewnętrzne. Martwię się swymi złymi postępkami. Chcę jednak jak naprędzej porzucić to wszystko i żyć uczciwie.

Kobayashi Yoshie

MASAN (KOREA)

Zwracam się listownie pierwszy raz, Przedwczoraj otrzymałem od zakonnicy nauczycielki "Rycerza" i przeczytałem go. Sądzę, że to jest bardzo pożyteczna książka dla spraw duchowych. Na miesiąc 3 seny, do marca przyszłego roku wyniesie tylko 18 sen. Zdaje się, że to za mała kwota, aby przesyłać pocztą. Załączam więc 5 znaczków pocztowych 4-senowych i proszę o stałe przysyłanie mi "Rycerza".

Józef Ko

TOKYO

Jestem tu na kuracji... W ubiegłym roku otrzymałem w tutejszym Sanatorium Chrzest św. A w tym roku miałem szczęście otrzymać Bierzmowanie. Jak widzicie, jestem świeżo ugotowanym katolikiem i jeżeli Matka Boża nie będzie się mną opiekowała i Wy nie będziecie się za mnie modlić - może być ze mną źle.

Pragnę się wpisać do Milicji Niepokalanej, by Matka Boża czulej opiekowała się mną, bym był bliżej Niej. Radziłem się tutejszego księdza co do wstąpienia do M. I. - pochwalił mój zamiar. Więc proszę o wpisanie i wyznaczenie daty, kiedy mam przystąpić do spowiedzi, bym mógł zyskać Odpust zupełny.

Przesyłam prenumeratę za 1 rok za "Rycerza" wysyłanego do mojego domu.