Okładka
Drukuj

8-go grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Marji Panny o godz. 10-ej O. Redaktor "Rycerza Niepokalanej" odprawi przed Ołtarzem Niepokalanej w Niepokalanowie uroczystą Mszę św. W intencji wszystkich Czytelników i Dobrodziejów "Rycerza" i "Rycerzyka Niepokalanej". (W dniu tym przypada odpust w Niepokalanowie).

Od Wydawnictwa

Zwykle do numeru grudniowego załączaliśmy blankiety nadawcze P.K.O. (czeki), by ułatwić Czytelnikom złożenie ofiary na prenumeratę "Rycerza" lub inne cele. W tym roku załączamy t.zw. "przekazy rozrachunkowe" koloru błękitnego, które Ministerstwo Poczt i Telegrafów niedawno wydało, a na których już jest nasz adres wydrukowany.

Lecz dlaczego zmiana - spyta niejeden? Otóż P.K.O. od września wprowadziło podwyżkę opłat, tak, ze obecnie kto przesyła dotychczasowym "czekiem" P.K.O. choćby najmniejszą kwotę musi opłacić przy wydawaniu najmniej 10 gr.

Przy przesyłaniu zaś pieniędzy przekazem rozrachunkowym Czytelnicy nie ponoszą żadnych opłat. Koszta przesyłki już same wydawnictwa ponoszą a wpłacający nic nie opłaca. Przekazy te prościej i łatwiej wypełnić niż czeki. Wystarczy bowiem wpisać po lewej stronie przekazu - na kropkowanych linjach - adres tej osoby, na którą "Rycerza" przychodzi, a na zakreślonych linjach wysyłaną kwotę. Na odwrotnej zaś stronie przekazu, w lewej części, cel wpłaty t. j. na co lub za co pieniądze się przesyła. Ktoby miał jeszcze jakie trudności temu każdy urzędnik pocztowy chętnie i bez żadnych opłat wyjaśni i dopomoże.

Na jeden przekaz można nadać tylko narazie do 15 zł. Ponad tę kwotę trzeba użyć dwóch względnie więcej przekazów. Naturalnie, jeśli ktoś ma jeszcze blankiety nadawcze P. K. O. z naszym numerem 150.283, to może się nadal niemi posługiwać.

Wkońcu nieśmiała prośba, by te przekazy wróciły jaknajliczniej do wydawnictwa, szczególnie od tych Czytelników, którzy od kilku lat milczą... Dłużyska, zwłaszcza za papier na "Rycerza" i kalendarz, strasznie nas gniotą. A przecież za 2 złote rocznie, mimo naprawdę ciężkich czasów, wielu może się jeszcze zdobyć. Przez to nie tylko spełni się wielki obowiązek katolicki - popierania dobrej prasy, ale wykona się rzecz miłą Matce Najśw., Której czci "Rycerz Niepokalanej" służy i Której Niepokalanów jest własnością zupełną.