U kresu pięciolecia "Rycerza", w tym grudniowym miesiącu, gdy i uroczystość Niepokalanego Poczęcia Pani naszej i pamiątkę radosnej nowiny w Betlejemie przez aniołów głoszonej, że się narodził Zbawiciel, obchodzić będziem - z weselem przejmującem serca nasze dzielimy się z Wami, kochani Czytelnicy, niezwykłą nowiną: że Najdostojniejszy Episkopat polski raczył w sprawie "Rycerza Niepokalanej" łaskawie zabrać głos i wydał o nim opinię i udzielił Błogosławieństwa.
Zanieśliśmy skromną prośbę (Niepokalana myśl tę nam podsunęła i w przeprowadzeniu jej dopomogła!) i oto poczęły płynąć błogosławieństwa falą złotą i wciąż płyną...
Rozpoczynając drukować słowa Arcypasterzy "Rycerzowi Niepokalanej" błogosławieństwo niosące, nawołujemy zarazem Was, kochani Czytelnicy, do gorącej modlitwy za arcybiskupów i biskupów naszych. Niech osobliwie w dniu 8 grudnia, w samą uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. M[aryi] Panny, mocna z serc Waszych ku Niebu modlitwa się wzniesie, by Niepokalana w pełnieniu trudnych obowiązków Arcypasterzy naszych wstawiennictwem swoim u Syna Jezusa wspierała. A ponieważ po całej Ojczyźnie naszej i wśród emigracji krąży dziś mnóstwo drapieżnych wilków w owczych skórach, którzy od jedności Kościoła odrywając wiernych i sprowadzając na błędne manowce, krwawią serca Arcypasterzy naszych, przeto gorąco nawołujemy Was: stójcie nie tylko sami mocno i niewzruszenie przy jedynie zbawiającym Chrystusowym katolickim Kościele, którego przedstawicielami są arcybiskupi, biskupi i kapłani z nimi w zgodzie zostający, lecz brońcie także innych, od tej okropnej zarazy, stawiając jej wszędzie mocny i natychmiastowy opór.
Poznań, dnia 25 października 1926 r.
Miesięcznikowi "Rycerz Niepokalanej", obchodzącemu pięciolecie swego istnienia, przesyłam Arcypasterskie błogosławieństwo, życząc, by praca jego i usiłowania, skierowane ku szerzeniu czci Panny Najświętszej, obfite były w bogate owoce, prowadząc czytelników do zamiłowania i praktykowania cnót Mariańskich.
† August Hlond | PRYMAS
LUBLIN, dnia 25 paźdz[iernika] 1926 r.
Do Redakcji Miesięcznika "Rycerz Niepokalanej" w Grodnie
Szanowna Redakcjo!
Na skutek przysyłanego mi miesięcznika "Rycerz Niepokalanej" miałem możność ocenienia wartości i doniosłości podejmowanej przez OO. Franciszkanów w Grodnie pracy około tego wydawnictwa.
Mniemam, że pismo ku czci Niepokalanej w tak dużej ilości wśród katolików polskich rozpowszechniane niepospolicie przyczynia się do podniesienia uświadomienia religijnego katolickiego oraz do wzmożenia nabożeństwa do Najśw. Matki Zbawicielowej. Szczególniej bractwa i stowarzyszenia katolickie nieodzownie winny je zalecać swoim członkom jako strawę duchowną bardzo korzystną dla dobra ich dusz.
Wyrażam Szanownej Redakcji i jej współpracownikom swoje uznanie za dotąd podejmowaną pracę i życzę rozwoju "Rycerza Niepokalanej" wszędzie, gdzie tylko mowa polska rozbrzmiewa. Całym sercem błogosławię Wam czcigodni Ojcowie na polu piśmiennictwa katolickiego, przez które wspieracie naszą pracę pasterską około zbawienia dusz ludzkich.
Niech Najśw. - Niepokalana Bożarodzicielka wspiera szczególniej wielebnego Ojca Redaktora.
Biskup Lubelski | † Marian Fulman
Tarnów, 26 października 1926 r.
Szanowna Redakcja "Rycerza Niepokalanej" w Grodnie.
Miesięcznik "Rycerz Niepokalanej", wychodzący pod światłą redakcją Przewielebnych OO. Franciszkanów w Grodnie, już od pięciu lat szerzy cześć Maryi w naszym narodzie i rozpala serca miłością ku Bożej Rodzicielce.
W uznaniu tej pracy i w myśli, by miesięcznik ten przyczyniał się nadal do rozszerzenia chwały Najświętszej Panny w Polsce, udzielamy Błogosławieństwa Biskupiego Szanownej Redakcji, Czytelnikom i Przyjaciołom "Rycerza Maryi".
Kuria Biskupia w Tarnowie. | L. 6424. | † Leon Bp.
Do Szanownej Redakcji "Rycerza Niepokalanej" w Grodnie.
Biskup Kujawsko-Kaliski. | Włocławek, d[nia] 27 paździer[nika] 1926 r. | L. 3383.
Składając Szanownej Redakcji "Rycerza Niepokalanej" słowa wysokiego uznania za gorliwe i owocne szerzenie czci Najświętszej Dziewicy, Matki i Królowej naszej w Narodzie - na dalszą zbożną i tak pożyteczną literacką działalność ślemy z głębi serca płynące błogosławieństwo pasterskie.
Biskup Włocławski: † St. Zdzitowiecki | Kanclerz: Ks. W. Gmachowski
Kuria Biskupia O[brządku] Ł[acińskiego] | w Przemyślu. | L. 4443-26.
Przemyśl, dnia 28 paźdz[iernika] 1926 r.
Do | Szanownej Redakcji "Rycerza Niepokalanej" | w Grodnie | OO. Franciszkanie.
Walka z masonerią, tym właściwym w obecnych czasach wrogiem Kościoła katolickiego, oto główny cel "Rycerza Niepokalanej". Pełne uznanie należy się Szanownej Redakcji za to śmiałe i wprost podjęcie walki z wrogiem starym, a tylko w nowej szacie z nową bronią występującym. Przyznajemy, że walka trudna, bo wróg ma, kryjówek wiele i niezbadanych, a sprzymieżeńców w ludzkich namiętnościach licznych, nadto wielkimi rozporządza środkami materialnymi; czujność zaś jego nieraz większa od czujności Stróżów religii. Ale Bóg mocniejszy, gdyż "kto jak Bóg"?
Zwycięstwo po "stronie prawdy! Tylko ufności, wytrwania i siły nadludzkiej potrzeba walczącym. Da im to wszystko łaska Boża, która "wystarcza" za przyczyną Niepokalanej.
Aby ta łaska spłynęła na walczących w jak największej obfitości, przesyłamy Wielebnemu
Księdzu Redaktorowi i jego współpracownikom
w 5. rocznicę istnienia "Miesięcznika" Nasze Pasterskie błogosławieństwo.
† Anatol Nowak | Biskup Przemyski.
Biskup Łódzki | Łódź. | dnia 29 października 1926 r. | L. 4299.
Przewielebny Ojcze Redaktorze!
Miesięcznik "Rycerz Niepokalanej" znany mi jest dobrze, gdyż skrupulatnie przeglądam go.
Uważam to pismo za "bardzo pożyteczne i dlatego proszę Boga, aby błogosławić raczył Przewielebnemu Księdzu Redaktorowi i wszystkim czytelnikom.
Oddany w Bogu
† W. Tymieniecki | Biskup Łódzki
Przerywamy dalsze podawanie Czytelnikom strawy duchowej tak obfitej i cennej i rozkosznej.
Arcypasterze nasi, Zastępcy Apostołów Chrystusowych, przemawiają, ślą życzenia, błogosławią i uczą.
Niech każde Ich słowo utkwi, głęboko w umysłach naszych, wniknie w serca nasze!
Błogosławieństwa dalsze, poczęści już nam łaskawie nadesłane, ujrzą Czytelnicy w najbliższych numerach.