Do naszych Czytelników
Drukuj

Numerem tym "Rycerz Niepokalanej" kończy piąty rok istnienia. Drukuje się obecnie w 40.000 egzemplarzach, a miejmy nadzieję, że od Nowego Roku liczba ta może i w dwójnasób wzrośnie. Wpłyną na to w pierwszym rzędzie te przecudne Błogosławieństwa, łaskawie nadsyłane nam przez Arcypasterzy naszych z okazji pięciolecia, a w drugim: Wasz, Czytelnicy, wysiłek, by zjednać "Rycerzowi" w ten czas godowy jak najwięcej nowych prenumeratorów. Niech każdy zyska jednego, a liczba czytelników odrazu sie podwoi. I słodycz dobroci Niepokalanej Pani naszej po dwakroć tak szeroko się rozleje. A, Ona przecie każdego człowieka przygarnąć pod Swą pieczę pragnie !...

Rzecz druga. Sprowadzamy cały wagon papieru na drukowanie "Rycerza": wydatek na grube tysiące złotych, a my, wiecie o tem dobrze, funduszów żadnych nie mamy. Opieka Niepokalanej - skarbcem naszym. Więc gdy Ona, ta Pani i Matka nasza, potężna i dobra, do serc Waszych kołacze, byście Jej "Rycerzowi" papier ten spłacić dopomogli, nie zatwardzajcież serc waszych. Przede wszystkie m regulujcie zaległe prenumeraty, choć częściowo, na ile Was stać. A potem ofiarę, czekiem, przekazem lub choćby w liście, mniejszą lub większą - na spłacenie papieru Rycerzowego! Niepokalana wgląda w położenie Wasze. I widzi, czy możecie i ile możecie. A dość bogata i hojna, by odpłacić w tem i przyszłem życiu...

Jeszcze: Jak to miło nam wydrukować i w ten sposób podać do czytania tysiącom to, co serce jedno na cześć Niepokalanej wyśpiewało! Przysyłajcie nam więc, jeśli macie co pożytecznego. Byle krótko, poprawnie, żywo i wyraźnie było to pisane. Jeśli się nada, odnajdziecie to wydrukowane w "Rycerzu".

Prosimy również o wyraźne pisanie adresów i o zaznaczanie, na jaki cel przeznaczone są pieniądze.

Hurtowników prosimy, aby choć w przybliżeniu zechcieli wcześnie podać nam, ile egzemplarzy Rycerza" od nowego roku pobierać będą: zależy nam bowiem bardzo na tem, by uregulować nakład i opłacić odpowiednią należytość przesyłki pocztowej z góry.

Ponieważ kalendarz wysłaliśmy bezpośrednim naszym odbiorcom wszystkim, a cena jego wynosi 50 groszy, prosimy tedy przy regulowaniu należytości pamiętać i o kalendarzu.

Kto zamawiał "Rycerza" dla innych osób, a pren. za niego nie będzie opłacał, prosimy nas o tem uwiadomić.