Co piszą czytelnicy japońskiego "Rycerza Niepokalanej"
Drukuj

Tohendo (Mandżuria), 1.4. 1939 r.

Na dużych przestrzeniach naszych rozpostarła się wreszcie miła wiosna. Co u was słychać, czy nic się nie zmieniło?

Ja zajmuję się karczowaniem gruntu w samotnej górskiej miejscowości i mieszkam w małej chatce. Wspominam na swój rodzinny kraj i tą myślą przejęty pracuję. Wieczorem dziękuję Bogu za przeżyty dzień.

Dotychczas nie było zebrań religijnych. ani miejsca na modlitwę, dlatego też "Rycerz", którego przysyłacie mi co miesiąc jest mi pokarmem dla serca. Polecam się pamięci i nadal.

Ogusu Konji.

Wakayama ken, 10.5. 1939 r.

Mamy obecnie okres świąt Wielkanocnych.

Już 9 miesięcy jak choruję, ale nic nie poprawia się, widocznie taka Wola Boża. Jestem daleko od kościoła, więc przez długi czas nie mogłam przyjąć Komunii Św., co było dla mnie wielką przykrością, bo tak potrzebuję łask i pokrzepienia duchowego. Kiedy czułam się lepiej, nie mówiąc nikomu nic poszłam do kościoła. W domu dowiedzieli się o tym i narobili hałasu. Ale nie było innej rady, bo gdybym prosiła, to by mi nie pozwolono, dlatego też wyszłam po kryjomu. Cieszę się, że spełniłam obowiązek wielkanocny. Po powrocie musiałam zaraz położyć się. Teraz boli mnie jeszcze lewe oko. ale we wszystkim chcę spełnić jedynie Wolę Bożą.

Tę wodę z Lurd, którą przysłaliście mi przed tym dałam swej kochanej przyjaciółce, która też choruje na tę chorobę. Ucieszyła się ona bardzo a i ja z nią, widząc jej szczęście. Czy nie mogę was poprosić o przysłanie mi jeszcze raz trochę wody z Lurd? Po otrzymaniu wody z Lurd byłam pocieszona na duszy. Jak pod postacią Hostii kryje się P. Jezus, tak znowu woda z Lurd, chociaż jest zwykłą wodą, jednak przypomina żywo Matkę Boską i czuje się nadprzyrodzony wpływ. Nie wiem, może kto wyśmieje się ze mnie, mówiąc, że nie jest to istotna wiara. Ja mieszkam wśród pogan i sama tylko jestem katoliczką. Do kościoła mam daleko, pociągiem i autobusem trzeba Jechać 8 godzin, dlatego też chciałabym mieć dla pociechy coś, co by zastąpiło mi choć w cząstce pociechę Komunii Św. Nie mogę przyjmować często Komunii Św., ale nie z powodu obojętności, lecz niemożliwości. Woda z Lurd przypomina mi Matkę Bożą i Jej Syna Jezusa.

Proszę się modlić za mnie, aby Matka Boża mnie uświęciła.

Kitada Setsuko.