Cześć Niepokalanej rozszerza się coraz więcej po świecie. A tam, gdzie nabożeństwo ku Niej rozkwitnie, odradza się wiara i moralność chrześcijańska, a w krajach pogańskich nowe czyni postępy
Lourdes i Fatima
Do Lourdes udała się na samolotach pielgrzymka lotników belgijskich. W francuskiej narodowej pielgrzymce do Lourdes weźmie tego roku (od 21 do 27 lipca) udział około 100.000 ludzi. Biuro lekarskie w Lourdes uznało za całkowite i niedające się wyjaśnić przez medycynę uzdrowienie modek Algierki Clawrel z Oranu, wyleczonej z ciężkiego reumatyzmu w święto Wniebowzięcia [1946] r.
W Wielkim Tygodniu odprawili rekolekcje w Fatima katoliccy lekarze, prawnicy i inżynierowie. W maju bawiła tu międzynarodowa pielgrzymka młodzieży żeńskiej, by uprosić sprawiedliwy i trwały pokój.
Za Atlantykiem
Od 18-22 czerwca odbędzie się w Ottawie pierwszy Kanadyjski Kongres Maryjański, na który spodziewany jest przyjazd 200.000 wiernych. Za specjalnym pozwoleniem Stolicy Świętej Msze św. Będą odprawiane dniem i nocą przez 96 godzin.
W Waszyngtonie kończy się budowa świątyni narodowej Stanów Zjednoczonych poświęconej Matce Bożej. Już 100 lat temu biskupi amerykańscy prosili papieża Piusa IX o oddanie ich kraju pod opiekę Niepokalanej i zrobili przyrzeczenie budowy tej świątyni.
W Gwadelupe na męczeńskiej ziemi meksykańskiej dokonano uroczystej koronacji posągu Najśw. Maryi Panny.
W Azji
W Madras (Indie) odbył się 3-dniowy kongres Legionu Maryi. Stowarzyszenie to liczy w Indiach 300 kół z 3 tys. Członków czynnych i 16 tys. Członków pomocniczych.
Cejlończycy, wdzięczni Niepokalanej za ocalenie ich kraju przed najazdem Japończyków, zgodnie ze ślubem budują wspaniałą świątynię ku czci Matki Bożej z Lanka. Katolicy ofiarowali na ten cel 200.000 rupii (7 milionów franków). Kościół ten stanie się ośrodkiem wielkich pielgrzymek - Bp Regno z Kanady pisze: "Zwyczajna to rzecz widzieć wielu katolików, nawet młodzieńców i dziewczęta, jak spokojnie odmawiają różaniec, gdy idą ulicą, jadą pociągiem czy są przy zajęciu".