Wiadomości z Niepokalanowa
[okładka, s. II]

12 sierpnia [1951] r. odbyło się w nowym kościele w Niepokalanowie poświęcenie organów. Są to organy 14-głosowe, wykonane przez firmę Ludwika Saganowskiego w Poznaniu.

15 sierpnia [1951] r. Niepokalanów obchodził uroczyście święto Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, pierwsze po ogłoszeniu dogmatu, oraz 10-lecie męczeńskiej śmierci swego założyciela - O[jca] Maksymiliana Marii Kolbego. Uroczystości te poprzedziło Triduum z naukami. Sumę pontyfikalną w dniu świątecznym odprawił J.E. Ks. Bp Zygmunt Choromański. Wierni mieli możność zwiedzania pamiątek po O[jcu] Maksymilianie.

Roboty przy budowie kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP posuwają się powoli naprzód. W miesiącach letnich skończono tynkowanie wnętrza kościoła, rozpoczęto zakładanie schodów przed frontonem, prowadzono dalej prace kamieniarskie (rzeźbienie frontonu), stolarskie (drzwi) i mechaniczne (kraty na okna).

Rycerz Niepokalanej 2-3/1951, zdjęcie pod artykułem: Emilu, wstań, cóż Tobie, s. 77

Opis zdjęć powyżej: Na prawo: Międzynarodowy Kongres Mariologiczny w Rzymie (w dniach od 23 X do 1 XI 1950 r.). Z lewej strony: Otwarcie w auli Ateneum Laterańskiego. Przemawia kardynał Pizzardo. Z prawej strony: W pierwszym rzędzie siedzą przedstawiciele dyplomatyczni oraz kard. Masella.