W dzień drugi lipca
Rycerz Niepokalanej 7/1951, grafika do artykułu: W dzień drugi lipca, s. 197
Matka Najświętsza nawiedza św. Elżbietę

Dobiega lat dwa tysiące, kiedy to Niepokalana Dziewica złożyła wizytę swej krewnej Elżbiecie, i w dniu tym pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy. Bo też odwiedziny Matki Najświętszej trwają i do dziś, i wydarzają się każdej duszy, i to dużo częściej niż ona to sobie wyobraża... Każda, każda bowiem bez wyjątku łaska jest nadejściem Pośredniczki łask wszelkich.

Chcesz, by Ona do ciebie często zaglądała?

Chcesz, by w duszy twojej zamieszkała na stałe?

Pragniesz, by Ona i tylko Ona kierowała twoimi myślami, by Ona cala twoje serce opanowała, byś cały żył dla Niej?

Jeśli tylko naprawdę tego pragniesz - otwórz przed Nią swoje serce i oddaj się Jej bez grasic i na zaroszę, choćby tylko jednym westchnieniem duszy.

Możesz też sobie dopomóc jakąś formułką, jak na przykład aktem poświecenia się Niepokalanej.

A czy pomyślałeś o tym, kiedy, kim ty się stajesz wtedy, kiedy już nie ty działasz, ale Ona sarna w tobie i przez ciebie miłuje Boga i ludzi?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wówczas twoje uczynki mierzone są Jej godnością?... Że w Jej rękach stają się czyste, nieskalane, jak Ona cała czysta i niepokalana?...

I czy możesz czego więcej pragnąć?

Opis obrazka: Matka Najświętsza nawiedza św. Elżbietę


CZY WSZYSTKIE RELIGIE MAJĄ JEDNAKOWĄ WARTOŚĆ?

Pewien człowiek z religii hinduskiej - pisze misjonarz z Indii - zapytał niedawno jednego z naszych katolików: "Dlaczego opuściliście religię naszych przodków a przyjęliście religię obcą? Czyż wszystkie religie nie mają jednakowej wartości? Katolik nic nie odpowiadając udał się do swego domu, a wróciwszy wkrótce z krucyfiksem w ręku postawił poganinowi to proste pytanie: "Mówisz, że wszystkie religie mają jednakową wartość, lecz czy w twojej religii był ktoś taki, kto oddał swe życie za zbawienie innych?

Fides