Okładka
Drukuj

Od Wydawnictwa

Serdecznie dziękujemy Szanownym Czytelnikom za przesłane życzenia z okazji 25-lecia "Rycerza Niepokalanej" a zwłaszcza za modlitwę.

Już znaczna część odbiorców "Rycerza" (którzy nie nawiązali łączności z Niepokalanowem) dała znać o sobie i wyraziła chęć otrzymywania pisma. Z nadsyłanych listów bije szczere i głębokie umiłowanie sprawy Niepokalanej - sprawy zdobywania coraz to nowych dusz dla Boga.

"Muszę się przyznać, - pisze L. B. z Gdyni - że przed wojną, przez szereg lat otrzymywałam «Rycerza» bezpłatnie i bez mojej aprobaty. Początkowo nie czytałam go zupełnie, dopiero zbyt ostre napady na «Rycerza» w «Wiadomościach Literackich» spowodowały, że zainteresowałam się tym pismem i mając go w domu przekonałam się o faktycznej jego wartości. W podobnej sytuacji znajduje się obecnie zapewne dużo osób, które nie ze złej woli odnoszą się negatywnie do poczynań Kościoła, ale dlatego, że od szeregu lat wrogowie Kościoła pod różnymi wzniosłymi hasłami starają się wszelkimi siłami skierować ludzi dobrej woli na fałszywe ścieżki. Ponieważ sama byłam w ich szeregu, jest mi ich specjalnie żal i dlatego proszę, by wysłano "Rycerza" jak najszerszym masom, a rezultat na pewno będzie dodatni.

Celem pokrycia kosztów proponuję, by każdy z czytelników płacących w miarę możności, pokrywał należność za nie płacących. Ja obowiązuję się płacić za 10 osób z tym, że będą oni mieszkańcami Warszawy".

"Z utęsknieniem czekam na każdy numer «Rycerza» - donosi nam F. I., starszy marynarz, również z Gdyni. - Kocham Jezusa miłością Maryi i kocham Maryję miłością Jezusa. Dla Nich pracować to jedyny cel, gdy tyle zła tu z zagranicy przypływa. Zapiszcie mnie do Milicji Niepokalanej, niech i ja noszę tytuł Jej rycerza, oddanego dla tej sprawy, dla której pracują już tysiące".

Miłe przyjęcie jakiego doznaje "Rycerz" i ta pewność, że pismo nie idzie na marne, jest dla nas zachętą do tym ofiarniejszej służby Niepokalanej.

Za wszystko cześć i serdeczna podzięka Niepokalanej naszej Hetmance!

Intencji mszalnych prosimy narazie nie nadsyłać do Niepokalanowa. W okresie świąt tyle ich wpłynęło, że nasi kapłani nie zdążą w najbliższym czasie wszystkich odprawić.

Numery "Rycerza" z 1945 roku i 46 są całkowicie wyczerpane.

Odznaki członkowskie M.I. można nabywać w naszej Administracji.

POLECAMY AKTUALNĄ ULOTKĘ O BADACZACH PISMA ŚW. I ŚWIADKACH JEHOWY.