Okładka
Drukuj

Od wydawnictwa

Ponieważ otrzymujemy wiele zapytań w sprawie Mszy gregoriańskich, dlatego wyjaśniamy Szanownym Czytelnikom, że z powodu wyjazdu naszych kapłanów na tereny Zachodnie, nie jesteśmy w stanie odprawiać gregorianek. Z tego powodu na dłuższy okres czasu wstrzymaliśmy w ogóle przyjmowanie zamówień na Msze gregoriańskie.

Książka "Walka o dusze ludzkie" i numer marcowy "Rycerza" z br. są wyczerpane.

Kto pragnie sprawić przyjemność Niepokalanej i wziąć czynny udział w szerzeniu Jej czci, niech w tym miesiącu - poświęconym Maryi - zjedna choćby jednego nowego czytelnika dla Jej "Rycerza".

Czy jesteś już rycerzem Maryi?

KIM JEST RYCERZ MARYI?

Jest członkiem pobożnego stowarzyszenia Milicji Niepokalanej, która walczy na każdym polu ze złem współczesnym, zagrażającym duszy ludzkiej. Milicja stara się o nawrócenie grzeszników, heretyków i o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

CO ROBIĆ, BY ZACIĄGNĄĆ SIĘ POD SZTANDAR NIEPOKALANEJ?

Przede wszystkim oddać się całkowicie Niepokalanej jako narzędzie w Jej niepokalanych rękach.

Na znak oddania się nosić, wzorem dawnych rycerzy ozdobionych ryngrafem, "Cudowny Medalik".

JAKICH ŚRODKÓW UŻYWAĆ, BY OSIĄGNĄĆ CEL MILICJI NIEPOKALANEJ?

Poleca się wszystkie środki - oczywiście godziwe - na jakie pozwala stan, warunki i okoliczności, co zostawia się gorliwości i roztropności każdego.

W pierwszym rzędzie zaleca się modlitwę, głównie odmawianie, o ile możności raz na dzień, tego aktu strzelistego:

"O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie". CZY TRZEBA SIĘ ŁĄCZYĆ W KOŁA M.I.?

Wskazaną jest rzeczą tworzyć zwarte komórki Milicji Niepokalanej, ale równie dobrze spełnią swe zadanie rycerze i rycerki nie zorganizowani, których łączyć będzie jeden duch maryjno-rycerski. "Rycerz Niepokalanej" podda aktualne wskazania.

CZY DECYDUJESZ SIĘ?

Jeżeli tak, to zaciągnij się w szeregi Milicji Niepokalanej, przysyłając zgłoszenie do

CENTRALI MILICJI NIEPOKALANEJ, NIEPOKALANÓW, P. TERESIN K. SOCH. WR.