Okładka
Drukuj

OD WYDAWNICTWA

Poczuwamy się do miłego obowiązku podziękowania wszystkim naszym Kochanym Czytelnikom za życzliwe przyjęcie "Rycerza Niepokalanej" oraz za liczne i serdeczne słowa uznania. Niech Matka Najświętsza za wszystko hojnie wynagrodzi. Z Jej pomocą robiliśmy co było można, aby zadowolić Drogich nam Czytelników. Niestety, w początkach nie można było podołać nawałowi pracy oraz różnym przeszkodom i niektórzy długo musieli czekać na odpowiedź lub zamówione pismo. Prosimy przeto o przebaczenie i łaskawą wyrozumiałość.

Obecnie zaległości w administracji maleją i w niedługim czasie będziemy już normalnie załatwiać bieżącą korespondencję. Tylko nowy mamy kłopot z papierem. Mimo usilnych starań i zabiegów, coraz trudniej jest otrzymać potrzebny nam przydział papieru i dlatego musieliśmy zmniejszać zamówienia hurtowe, a niekiedy zupełnie odmawiać. Na uboczne kupowanie papieru po wygórowanych cenach nie mamy na razie środków. Trudną tę sprawę oddajemy w ręce Niepokalanej, ufając w Jej pomoc.

Oby "Rycerz Niepokalanej" daleko i szeroko rozgłaszał chwałę swej Hetmanki i niósł wszędzie pokój, wiarę i siłę do twórczej pracy w odbudowie wielkiej i potężnej Polski.

ODPOWIEDZI REDAKCJI

Ks. W. Koruan. Polecamy katechizm ks. W. Helanowskiego (10 zł). Ks. S. Kownacki. Nie będziemy umieszczać. Ks. J. Pożerski. Prosimy przysyłać. W. Berezowska. Może kiedyś umieścimy "Modlitwę błagalną". W. Bogdanowicz. Dziękujemy za szczere chęci. A. Drzewicka. Nie będziemy drukować. A. Geurcz-Bożym. Do kosza nie wrzucimy, ale redakcja rękopisów nie zwraca. M. Głaszczkówna. Wiersz śliczny, ale na październik już za późno. T. Górnikówna. Prosimy przysłać jeden artykuł do oceny. Z. Ibradowa. Zachęcamy do apostolstwa. Jezierscy. Za współpracę będziemy wdzięczni. T. Kaczmarek. Dziękujemy i prosimy o współpracę. J. Kreżyńska. Może kiedyś wykorzystamy. I. Pełkowa. Redakcja śle wyrazy współczucia. Z. Rutkowski. Najpierw trzeba skończyć gimnazjum. J. Soplica. Urywek z pamiętnika umieścimy w numerze listopadowym. I. Słomka. Dobre i aktualne artykuły w duchu katolickim przyjmujemy. F. Kłósak. Prosimy. W. Berezowska, H. Bogusławska, A. Ferd., J. Gurda, I. Kołakowska, J. Kamieniarzowa, K. Kwiecińska, K. Kuszaj, "Maria" z Przemyśla, J. Materska, T. Mazur, Z. Różycki, S. Soczyńska, A. Szambelan, X. z Brwinowa, "Zorian" - Nie umieścimy. S. K. Można, o ile się ma powołanie; poradzić się spowiednika. St. Wójtasik. Prosimy.