Katolicy Meksyku budują świątynię M. B. Guadelupeńskiej w Chicago
Drukuj

Z inicjatywy dziekana kapituły katedralnej w Guadalajara wygnańcy meksykańscy w Stanach Zjednoczonych postanowili wznieść w Chicago świątynią ku czci uwielbianej swej Patronki. Zakupiono już teren na ten cel w południowej części miasta. W niedzielę 6-go lutego rb., w obecności władz municypalnych miasta, dokonane zostało poświęcenie placu pod budowę nowej świątyni.

Koszty budowy kościoła pod wezwaniem Najświętszej Dziewicy z Tepeyac wyniosą około stu tysięcy dolarów. Budowa ma być ukończona na dzień 18-ty sierpnia rb., Kamień węgielny położył biskup - sufragan z Chicago w dniu Wielkanocy, a poświęcenia kościoła dokona kardynał Mundelein dnia 18-go sierpnia.

Katolicy meksykańscy, zmuszeni szukać schronienia poza granicami, kraju, z największym entuzjazmem przyjęli projekt opodatkowania się na rzecz budowy tej świątyni, która przywróci im na ziemi wygnania najdroższą cząstkę Matki - Ojczyzny.


Już po oddaniu do druku niniejszego numeru "Rycerza" nastał w Meksyku nagły zwrot, a to skutkiem zamachu "Callesowców" na najwięcej czczoną w Meksyku M. B. Guadelupeńską. Opowiemy o tem wyczerpująco W NASTĘPNYM NUMERZE "Rycerza" (na m. lipiec).