Drogi Młodzieńcze
Drukuj
Niepokalanów
Niepokalanów - bracia
Niepokalanów - bracia

O ile skierowałeś swoją myśl w stronę Niepokalanowa i chciałbyś poświęcić swe życie służbie Niepokalanej w charakterze brata zakonnego - szerzyć cześć i miłość do Maryi - możesz się zgłosić, bramy do Niepokalanowa są otwarte na przyjęcie Ciebie.

Otoczenie często nie docenia Twoich szczytnych zamierzeń poświęcenia Bogu swego życia w zakonie. Pisma o komunistycznych kierunkach, a więc najmniej kompetentne, ukazują życie zakonne w kolorach ciemnych, jako życie bezbarwne, niepożyteczne dla społeczeństwa.

Bądź więc odważny i wytrwale dąż do celu, który Ci Bóg ukazuje.

Do Niepokalanowa mogą być przyjęci młodzieńcy w wieku od lat 16 skończonych do 30 nieskończonych. W miłej atmosferze duchowo rodzinnego życia w Niepokalanowie można wykorzystać dla Niepokalanej swoje zdolności, dlatego zgłaszać się mogą młodzieńcy z wykształceniem uniwersyteckim, maturzyści, biuraliści, fachowi zecerzy, drukarze, elektrotechnicy, stolarze itp.

Zaznaczyć jednak musimy, że życie niepokalanowskie jest proste i ubogie, wymagające zaparcia siebie, dlatego przyjmuje się tylko kandydatów z prawdziwym powołaniem, bo tylko tacy znajdują tu szczęście.

Warunki przyjęć po załączeniu znaczka pocztowego za 25 groszy wysyła Sekretariat Klasztorny OO. Franciszkanów w Niepokalanowie, p. Teresin k. Soch. (Wr).