Rycerz Niepokalanej 11 (726) 2016
Drukuj

Nieodpowiednia treść? Zgłoś:

RN 11/2016
RN 11/2016

4 Brama niebios

O. Ignacy Kosmana OFMConv

Poznanie Jezusa na sposób Maryjny doprowadza nas do bolesnej weryfikacji - może uwolnić od wizerunku zakłamania; wyprowadzić z błędu i wprowadzić w prawdę.

7 Matka Boża na peronie. Wita i żegna pielgrzymów - czuwa nad podróżnymi

O. Roman Soczewka OFMConv

Na pierwszym peronie przy torze czwartym stacji kolejowej Teresin - Niepokalanów stoi figura Matki Bożej Niepokalanej. Gospodyni Klasztoru, jak ją nazywał św. Maksymilian Kolbe, oczekuje, wita i żegna pielgrzymów zdążających do Jej sanktuarium. Stacja kolejowa PKP leży na rzut kamieniem od klasztoru. O. Maksymilian Kolbe zabiegał, aby nowy klasztor był blisko stacji kolejowej, bo to ułatwiało funkcjonowanie wydawnictwa.

10 W pełni łaski

Dominik Jednorowski

"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego" - śpiewamy podczas Nieszporów słowami Maryi (w pięknym przekładzie poety Franciszka Karpińskiego), które jak nic innego obrazują wspaniałość Jej Serca.

12 Wizje z zamkniętych oczu

Teresa M. Michałek OV

Biskup diecezji San Nicolás de los Arroyos, Hector Cardelli ogłosił, że rady dane przez Matkę Bożą prostej gospodyni domowej, są zgodne z nauką katolicką. Co ciekawe, wizjonerka widziała Matkę Bożą, gdy zamykała oczy.

14 Maryjna modlitwa utkana z Biblii (3)

O. Tomasz Szymczak OFMConv

Tytuły maryjne ukryte w Godzinkach: Ile ich jest? Czemu się ich używa? Dlaczego wydają się czasami takie dziwne? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania w trzecim odcinku wypraw w głąb Biblii z Godzinkami w dłoni.

17 MI - darem Matki Bożej

Raffaella Aguzzoni

Po raz pierwszy usłyszałam o Ojcu Kolbem, gdy był jeszcze błogosławionym. Spotkałam wówczas pewną Misjonarkę Niepokalanej Ojca Kolbego, a ta podarowała mi książkę, którą bardzo dobrze pamiętam, ponieważ miała charakterystyczną pomarańczową okładkę i nosiła tytuł: Widziałem Ojca Kolbego - autorstwa o. Luigi Faccendy OFMConv.

20 Miejsce zawierzenia i modlitwy

Dwie inicjatywy: "Oddaj się Maryi" i "Modlitwa za masonów..." - inspirowane 100. rocznicą założenia MI - zachęcają czcicieli Matki Bożej do przyjazdu do Niepokalanowa, by oddać Maryi siebie, swoje sprawy i bliskich, a także modlić się o uświęcenie własne i nawrócenie grzeszników.

22 Cierpliwa miłość

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Intencja MI. Listopad: Abyśmy nawet w chwilach ciemności i niepewności potrafili wzywać miłości miłosiernej Boga.

24 Najbardziej kocha Maryję

Teresa Nowak

Jest zwyczajnym kapłanem, rozmiłowanym w Matce Bożej, prawdziwym rycerzem Maryi. Najbardziej mu zależy, by mówić o Maryi w sposób prosty i czytelny dla zwykłych ludzi, by oni mogli Ją poznać, umiłować i naśladować na wzór św. Maksymiliana Marii Kolbego.

26 Kazimierz Odnowiciel - w 1000-lecie urodzin

Łukasz Domitrz

25 lipca tego roku obchodziliśmy 1000. rocznicę urodzin jednego z największych polskich władców - Kazimierza Odnowiciela. Jak nikt inny przyczynił się on do odrodzenia - zagrożonych upadkiem - państwa i Kościoła w Polsce.

29 Halo! Ostrożnie z halloween

Teresa Lankiewicz

Z końcem października szerzą się niezwiązane z polską tradycją obchody halloween. Determinują one styl zachowania dzieci i młodzieży. Rodzice często zmuszeni są do dodatkowych wydatków na upiorne stroje, maski, wampirze zęby i inne rekwizyty. Bez zastanowienia poddają się presji swoich dzieci. W ten sposób upowszechniają zwyczaj, który niszczy nasze chrześcijańskie nadzieje związane z przemijaniem życia na ziemi.

30 Z życia Kościoła

Papież Franciszek w Polsce • Papież podziękował narodowi i Kościołowi w Polsce za serdeczne przyjęcie • Relikwie św. Maksymiliana w Sierakowicach • By lepiej poznać o. Quirico Pignalberiego • Ojciec Święty w Asyżu: świat potrzebuje przebaczenia • Kanonizacja Matki Teresy • Apel syryjskiego duchownego • Mary Wagner w Niepokalanowie • Japonia: 75-lecie męczeństwa św. Maksymiliana • Jubileusze i kanonizacje.

36 Z życia MI

Peregrynacja relikwii Męczennika Miłości • Jubileusz MI w Zelowie • Prezes międzynarodowy MI w Brazylii • Bóg zawsze kocha • Diecezjalne Rekolekcje • Pielgrzymka do Świętej Wody • Wielki Odpust Tuchowski • Relikwie w Rudce • Pierwsza Pielgrzymka Ewangelizacyjna.

43 Tęskniące serce

Na tym świecie mamy nieustannie "czuwać nad sobą". Człowiek w swoim wysiłku "czuwania nad sobą" ukazuje, że jest obdarowany tęsknotą za Bogiem. Tęsknota za Bogiem otwiera przed nami bramy działania Ducha Świętego, który przemienia nasze życie, zmienia nasze myślenie. Czytanie Pisma Świętego i wskazówek świętych to jeden ze sposobów przybliżenia się do najlepszego Boga i Ojca, który też za nami tęskni.

46 Podziękowania - dodaj własne podziękowanie

51 Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

Ufni w Bogu. Hymn na 1050. rocznicę Chrztu Polski

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.