Miejsce zawierzenia i modlitwy. Niepokalanów
Drukuj
MI - darem Matki Bożej

Dwie inicjatywy: "Oddaj się Maryi" i "Modlitwa za masonów..." - inspirowane 100. rocznicą założenia MI - zachęcają czcicieli Matki Bożej do przyjazdu do Niepokalanowa, by oddać Maryi siebie, swoje sprawy i bliskich, a także modlić się o uświęcenie własne i nawrócenie grzeszników.

Oddaj się Maryi
w pierwsze soboty miesiąca

Pierwsza inicjatywa - spotkanie: "Oddaj się Maryi" odbywać się będzie w pierwszą sobotę miesiąca w Niepokalanowie, począwszy od listopada 2016 r. Dla kogo są te spotkania?

Spotkania są dla każdego, kto potrzebuje pomocy i wstawiennictwa Matki Bożej. Skoro Maryja jest najlepszą i najczulszą Matką, toteż jak dzieci do matki w każdym niebezpieczeństwie, ale i w każdej radości, biegniemy do Niej i mówimy Jej o wszystkim. Ona chce nas wysłuchać, pocieszyć i przyjść z pomocą.

Ojciec Kolbe - założyciel Niepokalanowa dobrze rozumiał, że Niepokalana nas kocha oraz pragnie naszego uświęcenia i zbawienia. I tej misji: uświęcenia i zbawienia - poświęcił całe swoje życie, apostolat, cierpienie i modlitwę. Dlatego sam oddał się Niepokalanej, gdyż wiedział, że "kto się Niepokalanej odda i Ją ofiarnie kocha, ten siebie zbawi, uświęci i innym w tym dopomoże".

Zapraszamy więc do Niepokalanowa w każdą pierwszą sobotę miesiąca wszystkich, a szczególnie osoby zagubione, cierpiące i te, które straciły nadzieję, aby oddać siebie, bliskich i trudne sprawy w ręce Najlepszej Matki. Podczas uroczystej Eucharystii będzie można oddać Niepokalanemu Sercu Maryi siebie, ale także swoją rodzinę, parafię, instytucje, miejsce pracy, różne sprawy i problemy.

Każdy będzie mógł otrzymać pamiątkowy akt oddania z własnym podpisem oraz wypisanymi sprawami i osobami zawierzonymi Niepokalanej, a także Cudowne Medaliki i inne materiały związane z oddaniem się Maryi.

Modlitwa za masonów...
z 16. na 17. dzień miesiąca

Druga inicjatywa - modlitwa: "O uświęcenie własne, o nawrócenie grzeszników, zwłaszcza żydów i masonów" - to całonocne czuwanie modlitewne z 16. na 17. dzień miesiąca. Data nawiązuje do dnia założenia MI w Rzymie w 1917 r., 16 października wieczorem.

Na to modlitewne czuwanie zaproszone są do Niepokalanowa szczególnie rycerskie wspólnoty - stowarzyszenia i koła MI. Jest to bowiem czas modlitwy o zrealizowanie celu MI. Jednakże każdy, kto czuje potrzebę modlitwy, może przyjechać do Niepokalanowa 16. dnia miesiąca i w pierwszą sobotę miesiąca na zawierzenie Niepokalanej siebie, swoich najbliższych, wszelkich trosk i zmartwień, aby Ona wstawiała się za nami u Dobrego i Miłosiernego Ojca. Albowiem - jak pisał św. Maksymilian - "tam, gdzie Ona wejdzie, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wyprosi..., a z oczu najzatwardzialszych grzeszników popłyną łzy nawrócenia".

Inicjatywy 2017

Inicjatywy: "Oddaj się Maryi" i "Modlitwa za masonów..." - zrodziły się w perspektywie dwóch rocznic, które obchodzić będziemy w 2017 r.: 100-lecia objawień fatimskich i założenia Rycerstwa Niepokalanej.

W 1917 r. Matka Boża ukazała się trójce dzieci w małej portugalskiej wiosce Fatimie i przyniosła światu orędzie pokoju. W tym samym czasie w Rzymie młody franciszkanin św. Maksymilian Kolbe zrozumiał, że każdą łaskę - w tym łaskę zwycięstwa duchowego i prawdziwego pokoju - można otrzymać tylko przez ręce Niepokalanej. Ten święty franciszkanin całkowicie oddał się Niepokalanej jako Jej rycerz i zaprasza wszystkich, by zostali gorliwymi rycerzami Maryi, a na znak szczególnego oddania zdobili swoją pierś Cudownym Medalikiem Niepokalanej.

Od tych wydarzeń mija prawie 100 lat. Przesłanie Matki Bożej z Fatimy realizowane jest w Rycerstwie Niepokalanej, a właściwie w istocie tego ruchu, czyli w całkowitym zawierzeniu Niepokalanej siebie, swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Ona wie najlepiej, na jakim polu Nowej Ewangelizacji jesteśmy potrzebni, byśmy "oddali Bogu jak największą chwałę". A jeśli ktoś nie może przyjechać do Niepokalanowa, niech spróbuje inaczej... Rycerzy Niepokalanej - indywidualnych lub zrzeszonych we wspólnotach MI - którzy w danym miesiącu nie mogą przyjechać na czuwanie do Niepokalanowa, zachęcamy, aby 16. dnia miesiąca łączyli się duchowo z Niepokalanowem. Po uzgodnieniu z Księdzem Proboszczem lub Opiekunem MI mogą w swojej parafii zorganizować podobne czuwanie modlitewne lub krótką modlitwę.

Rycerz Niepokalanej 11/2016, s. 20-21

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.