Rycerz Niepokalanej 2 (717) 2016
Drukuj
RN 2/2016
RN 2/2016

4 Ikona macierzyństwa

O. Ignacy Kosmana OFMConv

z cyklu: Droga Maryjna

6 Bernadetta. Cud w Lourdes

Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Rozmowa z Jeanem Saglosem, reżyserem i współscenarzystą filmu.

Rozmowa

10 Matka odsuwająca miecz

O. Tomasz Szymczak OFMConv

Ofiarowanie, Oczyszczenie, Przedstawienie, Spotkanie, Matki Bożej Gromnicznej. Skąd tyle nazw? Prawdopodobnie dlatego, że Liturgia podkreślała różne aspekty tego święta. Raz zwracała uwagę na Maryję i Jej wypełnienie Prawa. Innym razem zwracano uwagę na spotkanie z Symeonem i jego proroctwo. Jeszcze innym razem przyglądano się przepisom o wykupie pierworodnych. O wszystkim tym czytamy w jednym fragmencie Łukaszowej Ewangelii, w ofiarowaniu Jezusa w świątyni.

z cyklu: Wiara i życie

13 Krzyk Golgoty

Jerzy Kąkol

Na Golgocie zawisł na krzyżu Zbawiciel świata. Zebrał się tłum. Każdy przyszedł z innego powodu. Krzyż, który był narzędziem największej tortury i hańby, stał się znakiem bezgranicznej miłości i miłosierdzia. Tylko w której grupie osób pod krzyżem stoję ja?

z cyklu: Wiara i życie

16 Źródło prawdziwego szczęścia

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Intencja MI. Luty: Aby cierpiący na ciele i duszy zostali pokrzepieni miłosierną miłością Boga.

z cyklu: Dziedzictwo kolbiańskie

18 Nie ma rzeczy niemożliwych

Meksykanie z parafii św. Maksymiliana w Monterrey zapragnęli przedstawić sztukę teatralną o swoim Patronie w języku polskim. Ich proboszcz postanowił zrealizować to marzenie. Dziś ks. Alfonso Miranda jest biskupem i w lipcu 2015 r. odwiedził Niepokalanów, wystawiając sztukę Tylko miłość tworzy.

Rozmowa z ks. bp. Alfonso Miranda Guardiola, biskupem pomocniczym Monterrey w Meksyku.

z cyklu: Dziedzictwo kolbiańskie

20 Przyboczna armia

Używać wszelkie środki, byle godziwe, na jakie pozwala stan, warunki i okoliczności, w zdrowiu czy chorobie, w radości czy cierpieniu - nie ma takiego położenia, w którym rycerz Niepokalanej nie mógłby realizować swojej misji. Najdobitniej pokazują to rycerze chorzy i cierpiący. Wspominając Matkę Bożą z Lourdes, poznajmy i ten jakże bardzo skuteczny środek w walce o zbawienie własne i każdego człowieka.

z cyklu: Dziedzictwo kolbiańskie

23 Byłam po stronie śmierci

Po tym, co zrobiła, leczyła się przez dziesięć lat z depresji. Przeżyła głębokie nawrócenie, co pomogło jej wrócić do normalnego życia. Dziś walczy o życie dzieci nienarodzonych. Wiesława Maria Kocambasi jest zaangażowana w duchową adopcję dziecka poczętego. Przewodniczką po drodze wiary była dla niej św. Faustyna Kowalska.

Pani Wiesławo, Twoja przeszłość nie była łatwa, ale dziś swoją postawą pokazujesz, że aborcja niesie dla kobiety poważne konsekwencje i że z Bożą pomocą można naprawić każde zło.

z cyklu: Za życiem

26 Matka Słowa

Dominik Jednorowski

Widać było gwiazdę wielkości księżyca, która obracała się wokół niego, tańcząc i mieniąc się wieloma kolorami. Wydarzenie to zostało sfotografowane i sfilmowane. Wszystkim przyszły na myśl objawienia fatimskie. Matka Boża pokazała, że jest blisko człowieka.

z cyklu: Miejsca Maryjne

28 Maluje ustami

Bogdan Nowak

Widziałem w telewizji, że podobni inwalidzi doskonale radzili sobie z pisaniem i rysowaniem, trzymając w ustach pióro lub kredki. Wreszcie odważnie zdecydowałem się w podobny sposób malować. Ze szczególną miłością malowałem Jezusa Chrystusa, przeżywając w swojej duszy Jego życie.

z cyklu: Drogami wiary

31 Dla młodzieży. Salezjanie

Łukasz Domitrz

Towarzystwo św. Franciszka Salezego zostało założone w 1859 r. przez św. Jana Bosko. W 1875 r. zatwierdził je, a rok wcześniej - jego konstytucje, papież Pius IX. Popularna nazwa - salezjanie - wywodzi się od nazwiska patrona przyjętego przez zgromadzenie.

z cyklu: Drogami wiary

34 Z życia Kościoła

Franciszek przyniósł Afryce nadzieję na pokój • Bramy Miłosierdzia otwarte • Książka papieża emeryta • Medialna osobowość 2015 r. • Prześladowanie w Chinach • Wygrała walkę z rakiem po błogosławieństwie Papieża • Bramy Miłosierdzia na Półwyspie Arabskim.

40 Z życia MI

Patriotyczni rycerze • oddać chwałę Stwórcy za dar Maryi • Dwa drogowskazy • Modlitewna grupa wsparcia.

26 Siedem słów

W obliczu niesprawiedliwego wyroku, zniewagi, obelg i oskarżeń, które doprowadziły do ukrzyżowania Sprawiedliwego, kontemplujemy Boże słowo i uczymy się powtarzać "siedem słów" Zbawiciela: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Dziś ze Mną będziesz w raju. Oto Matka twoja. Boże mój, czemuś mnie opuścił? Pragnę. Wykonało się. Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego. Zechciejmy te słowa uczynić swoimi, abyśmy mieli też swój udział w Zmartwychwstaniu Pana.

z cyklu: żyjąc słowem

42 Podziękowania - dodaj własne podziękowanie

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?