Panienkę Najświętszą nie darmo nazywamy "Panną roztropną" i "Stolicą mądrości". W Jej młodziutkim umyśle nie było wprawdzie wiele ludzkiej wiedzy, ale było tak jasne światło Boże, że pojmowała rzeczy niebieskie głębiej niż najwięksi z mędrców.
Post jest jedną z form zadośćuczynienia za popełnione winy i zarazem środkiem pomagającym do ujarzmienia natury i podporządkowania jej duchowi.
Święty Józef jest wzorem modlitwy i pracy. Wzorem dla każdego z nas. Bez różnicy płci, wieku, rodzaju zajęć, stanowiska. Aktualny zawsze, wszędzie, w każdej epoce i okoliczności. Typ świętości i pracy - uniwersalny.
Któż to był, co o drugiej w nocy odprawiał Drogę Krzyżową? To ks. biskup Zygmunt Łoziński we własnej osobie.
Zaciekawienie ogólne wzbudzili dwaj bracia Kolbowie: Franciszek i Rajmund, gdy w 1907 r. przybyli do trzeciej klasy gimnazjum w małym seminarium franciszkańskim we Lwowie.
Obowiązek zachowania dnia świętego przez ludzi podkreślił Bóg w trzecim przykazaniu: "Pamiętaj, abyś dzień święty święcił".
Pozwoliła ci spotkać tę dziewczynę Matka Najświętsza. Czy więc nie zechcesz inaczej się odtąd wyrażać? Czy ze swego języka, ze swych wyrazów nie zechciałbyś uczynić prezentu dla Niepokalanej?
Historia, którą opisujemy, mówi o bracie franciszkańskim, br. Albercie Olszakowskim, którego całą życiową zdobyczą było to, że mając lat 31, wstąpił do klasztoru i w sześć lat potem umarł.
Właściwie wujkowi zawdzięczam, że odczepiłem się od Irki, z którą niewiele już brakowało, abym się ożenił...
Zachwycamy się naszymi aniołkami, kiedy mają kilka lat - a potem zaskakuje nas zmiana w dzieciach: co się stało, że wyrosły im różki?
Co przyniesie Plan 6-letni Ziemiom Nadodrza? Jaką rolę wyznacza poszczególnym jego województwom.
Św. Kazimierz - dziecię królewskiego rodu, syn króla Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuskiej, "matki Jagiellonów".