Poganie oddają cześć Matce Bożej
Drukuj

Na życzenie pewnego poganina urocze miasto Matsumoto, leżące w środku Alp japońskich, zostało niedawno poświęcone Niepokalanej przez miejscowego misjonarza.

Pewien mieszkaniec Matsumoto, wydawca miejscowego dziennika i właściciel największego kina w mieście, wyjeżdżając na wojnę, zabrał z sobą statuetkę Marii Kannon. Kannon, czczona powszechnie w Chinach i Japonii, jest boginią buddyjską, a jej Obraz dziwnie jest podobny do obrazów Najśw. Maryi Panny. Podobieństwo to wykorzystali chrześcijanie w czasie prześladowań: gdy nie mogli przechowywać żadnych przedmiotów kultu chrześcijańskiego i to pod najcięższymi karami, wpadli na pomysł, by na posążku bogini Kannon wyryć krzyż i w ten sposób uczynili z niego posąg Niepokalanej, dając Jej imię Marii Kannon.

Taką to statuetkę miał przy sobie żołnierz z Matsumoto. Jej to przypisuje ocalenie w latach wojny od najstraszniejszych niebezpieczeństw, Kiedy powrócił do domu, chcąc wyrazić swe uznanie dla Tej, która go strzegła, kazał umieścić Jej posąg na miejscu widocznym, mianowicie na fasadzie swego kina, i zażądał od mieszczan, by poświęcili miasto opiece Maryi.

Dowiedział się o tym o. Raymond O.F.M., misjonarz z Matsumoto, i wytłumaczył, że Maryja Niepokalana może być czczona prawdziwie tylko w sposób katolicki. Przyjęto jego zapatrywanie i Maria Kannon stała się, według przepisów rytuału katolickiego, patronką pogańskiego miasta Matsumoto.


"Alkohol wyrządza mózgowi ludzkiemu akurat takie same szkody, jak piasek w maszynie, gdy zamiast oliwy dostanie się między tryby. W obydwu wypadkach musi ustać wszelka praca".

T. Edison, abstynent, który dokonał ponad 2 tysiące opatentowanych wynalazków.