Okładka
Drukuj

Od Wydawnictwa

Dużo Czytelników odezwało się na nasz apel zamieszczony w sierpniowym i wrześniowym numerze. Wszyscy piszą, ze "Rycerza" chętnie czytają i że jest im pociechą w smutku i cierpieniu. Jedni nie dawali znaku życia o sobie z powodu ubóstwa i braku pracy zarobkowej, inni z powodu zapomnienia, a w większości wypadków - jak piszą - z powodu "zaniedbania".

Wdzięczni jesteśmy tym, którzy rozumieją nasz ideał i wspierają dzieło Niepokalanej ofiarami w formie modlitwy, cierpieniami czy jałmużny przesłanej do Niepokalanowa. Są oni prawdziwymi współpracownikami w szerzeniu chwały Maryi.

Pragnęlibyśmy, by wszyscy Czytelnicy "Rycerza Niepokalanej" brali czynny udział w życiu wielkiej rodziny Rycerstwa Niepokalanej. Dlatego prosimy uprzejmie tych, którzy prowadzą z nami nić korespondencyjną i rozumieją naszą ideę, by raczyli zachęcić swoich sąsiadów i znajomych, jeśli oni nie okazują należytego zrozumienia dla sprawy milicyjnej.

Odczuwaliśmy od dłuższego czasu ogromny brak maszyny do składania tytułów. Nie odważyliśmy się kupować, bo drogo kosztuje (przeszło 30 tys. zł.), ale obecnie zmuszeni byliśmy ją zamówić. Kochanych Czytelników prosimy uprzejmie, by choć groszową ofiarką zechcieli łaskawie dopomóc do spłacenia tego długu.

Wyszedł już kalendarz "Rycerza Niepokalanej" na rok 1938 w objętości 96 stron. Jak corocznie, wyślemy go wszystkim Czytelnikom, którzy przesyłają ofiary na prenumeratę "Rycerza" i którzy powiadomili nas, że korzystają z niego, ale z powodu ubóstwa nie sąw stanie złożyć nawet najmniejszej ofiary. Ceny specjalnej za kalendarz nie ustalamy. Kto ile może, niech prześle jako ofiarę. Dla zamawiających w większej ilości przyjęliśmy 50 groszy za 1 egzemplarz. Do każdych pobranych 5 egzemplarzy dodawać będziemy jeden darmo. Rabaty podane we wrześniowym numerze, unieważniamy. Hurtowo wysyłać będziemy po opłaceniu z góry i zwrotów nie przyjmujemy.

Prosimy uprzejmie Szanownych Czytelników o podawanie przy wpłatach pieniężnych celu wpłaty i o pisanie pełnych i wyraźnych adresów na przekazach lub czekach. Również celem szybszego załatwienia spraw, prosimy listy pisać możliwie czytelnie i na odpowiedzi listowe załączać znaczek pocztowy.

Dla dogodności Czytelników w niektórych okolicach wprowadzono listonoszów wiejskich. Czytelnicy, jeśli nie mają możności osobiście pójść na pocztę, mogą przez nich wpłacać na prenumeratę "Rycerza", "Rycerzyka", lub "Mały Dziennik", ale zawsze za pokwitowaniem pocztowym.

Wszystkich Kochanych Czytelników i Czcicieli Niepokalanej gorąco zachęcamy do propagowania wydawnictw milicyjnych: "Rycerz", "Rycerzyka", "Małego Dziennika" oraz o zjednywania nowych członków pod błękitny sztandar Niepokalanej.