Najdostojniejszy Episkopat Polski błogosławi "Rycerzowi Niepokalanej"
Drukuj

ADMINISTRACJA APOSTOLSKA ŚLĄSKA OPOLSKIEGO

"Rycerzowi Niepokalanej" - jego Czytelnikom oraz członkom "Milicji Niepokalanej" przesyłam chętnie z okazji 25-lecia Rycerza swe błogosławieństwo wraz z życzeniami, aby przez Niepokalanów rósł kult Matki Najświętszej w Ojczyźnie naszej. W Chrystusie oddany

Ks. Kominek
Opole, 28 grudnia 1946

BISKUP SIEDLECKI
czyli PODLASKI

"Rycerz Niepokalanej" jak sama nazwa wskazuje, powstał do nieustannej walki pod wodzą Tej, która węża głowę starła i w dalszym ciągu nad piekłem zwycięstwo odnosi. Osoba jego założyciela dziś aureolą świętości i męczeństwa opromieniona, szybkie zmontowanie aparatu wydawniczego, powołanie i wychowanie współpracowników, rozwój wydawnictwa niespotykany dotychczas v Polsce zmusza każdego nieuprzedzonego obserwatora do stwierdzenia w tym dziele pomocy z góry idącej, bez której nie sposób wytłumaczyć zjawisk tak u nas niezwykłych i na tak szeroką skalę zakrojonych.

Zastanawiając się nad tym, trudno zaprzeczyć, że Niepokalana Sama do tego dzieła rękę swą przyłożyła, odznaczając Rycerzy swych odznakami nie z tego świata.

Niechże więc Ta Zwycięska Pani w okresie najsilniejszego zmagania się Jej Synów i Rycerzy z odwiecznym wrogiem zbawienia ludzkiego prowadzi Was do zwycięstwa i do palmy chwały.

O błogosławieństwo Niepokalanej dla całego zespołu redakcyjnego i dla wszystkich Czytelników "Rycerza Niepokalanej" z okazji dwudziestopięciolecia Jego istnienia, Boga proszę i ze swej strony na ile mogę błogosławię.

† Ignacy Świrski Bp
Siedlce, 11.1.1947

BISKUP TARNOWSKI

"Rycerz Niepokalanej" i inne wydawnictwa związane z kultem Niepokalanego Poczęcia N.M.P., to wielkie i pożyteczne dzieło - to chluba polskiego katolicyzmu - to dzieło, godne swojego twórcy, który je przypieczętował śmiercią męczeńską w obozie niemieckim. Oby krew tego wielkiego i świątobliwego Męża, jakim był O. Kolbe, dalej opromieniała i sprowadzała błogosławieństwo Boże na to dzieło, aby w 50-letnią rocznicę mogło poszczycić się jeszcze większymi zdobyczami w naszym narodzie.

Z całego serca błogosławię Wydawnictwu i wszystkim jego Pracownikom.

† Jan Stępa
Tarnów, 5.1.1947