KALISZ, 9 XI [19]26.
Wielebny Ojcze Redaktorze!
Prosicie mnie o biskupie błogosławieństwo dla Redakcji, pracowników i czytelników "Rycerza Niepokalanej", a to z okazji przypadającego na ten rok pięciolecia Waszego miesięcznika. Całym sercem przychylam się do wyrażonych żądań i błogosławię Wasze miłe, pobożne i pożyteczne pisemko. Niechaj Niepokalana sprawi, aby ono, jak Polska długa i szeroka, trafiło do każdego serca, aby ożywiało wiarę i szerzyło cześć i miłość do Najświętszej Bogarodzicy, oby się przyczyniało do podźwignięcia naszego społeczeństwa z tych moralnych niedomagań, które nas tak dotkliwie
Łączę, pozdrowienie w Panu
† Biskup Władysław Krynicki
Biskup Płocki
- 2554. -
Do | Redakcji Miesięcznika | "Rycerz Niepokalanej"
Jednoznacznie uczą Ojcowie Kościoła, że prawdziwe nabożeństwo do Najśw. Matki jest znakiem wybraństwa Bożego, najpewniejszą rękoimą zbawienia.
Szczęśliwy ten człowiek, który kocha, wielbi i czci Maryję, który Jej cześć wśród innych głosi Redakcja "Rycerza Niepokalanej" to czyni, jak to wreszcie i sam tytuł pisma "Rycerz" wskazuje.
Lat już pięć bronicie sprawy "Niepokalanej", lat pięć o Jej cześć, a przez to i o chwałę Jej Syna, a naszego Pana, harce rycerskie na łamach swego pisma prowadzicie, a prowadzicie umiejętnie, z pożytkiem wielkim.
Oby Bóg Najwyższy w tej pracy i nadali wspomagać Was raczył. Niechaj pismo Wasze dojdzie rąk wszystkich polaków-katolików - i wzrośnie przez to wśród narodu cześć dla Matki Bożej, podniesie przez to życie religijne i okrzepnie Ojczyzna.
Błogosławieństwo moje, które Wam przesyłam, oby było szczęśliwym zadatkiem tych moich życzeń, jakie Redakcji z racji pięcioletniej pracy na niwie piśmienniczej składam.
† Antoni Julian, bp płocki
PŁOCK, dia 10. listopada 1926 r.