Może i Ciebie Bóg woła?...
Drukuj
Jezus

Młodzieńcy, pragnący poświęcić się pracy na misjach i pod błękitnym sztandarem Niepokalanej pomagać w głoszeniu Chrystusa wśród pogan, czy też pracując przy wydawnictwie "Rycerza Niepokalanej" jako synowie seraficznego Franciszka z Asyżu, mogą się zgłaszać z wnioskiem o przyjęcie do naszego Zakonu.

Wiek przepisany: skończone 15 lat i nieprzekroczony 30 rok życia.

Najważniejszym warunkiem jest powołanie zakonne, czyli prawdziwa chęć poświęcenia się wyłącznie służbie Bożej w naszym Zakonie, jako skromny brat zakonny, życie u nas twardo i wymaga całkowitego zaparcia się siebie i oddania P. Bogu, przez ręce Niepokalanej Matki. Dla szukających kawałka, chleba, albo wygodnego życia niema tu miejsca - szkoda im nawet próbować szczęścia, bo nie wytrzymają.

Ci jednak, co mają prawdziwe powołanie zakonne, mogą się zgłaszać bez lęku, że może nie podołają obowiązkom zakonnym, bowiem "wszystko mogę w tym, który mię umacnia":- mówił Paweł św. Nas, poświęcających się służbie Niepokalanej Matki, Ona Sama wzmacnia i czule prowadzi...

Potrzebni są, ale tylko z powołaniem zakonnem: drukarze, zecerzy, introligatorzy, biuraljści, fotochemigraficy, stolarze, cieśle, ślusarze, monterzy, technicy, rysownicy, szewcy, krawcy, ogrodnicy, bartnicy, znający się na budownictwie, murarze - wogóle każdy, mający jakiś uczciwy zawód lub rzemiosło, przyda się, o ile pragnie poświęcić się służbie Bożej w pokornym stanie brata zakonnego - misjonarza.

Zgłoszenia należy przesyłać pod adresem: Klasztor OO. Franciszkanów, Niepokalanów, p.. Teresin k/Soch. (Wr.). UWAGA! Zgłaszać się mogą tylko pragnący zostać zakonnikami.

Do każdego listu należy dołączyć znaczek za 30 gr. na odpowiedź, a gdy się wysyła papiery, znaczek na list polecony za 90 gr.