Iskierki

+ Papież Jan Paweł II udaje się 16 II 1981 r. na Filipiny, na wyspę Guam oraz do Japonii. Pielgrzymka potrwa 11 dni.

Na Filipinach Papież weźmie udział w uroczystościach beatyfikacyjnych 16 męczenników z XVI wieku. W Japonii, w Hiroszimie i w Nagasaki, będzie się modlić, by już nigdy więcej nie była używana broń atomowa.

+ Prymas Polski zarządził w swojej Archidiecezji, aby duszpasterze, ze względu na tragiczny już w skutkach społecznych alkoholizm odmawiali zwykłych nabożeństw liturgicznych pogrzebowych osobom, które prowadzą tajną nielegalną sprzedaż alkoholu, oraz aby pomijali w czasie kolędy domy trudniące się tym handlem.

Polecił również, aby kapłani w czasie kolędy nie przyjmowali poczęstunku a1koholem w najmniejszych nawet ilościach.

+ Według ostatnich danych statystycznych ponad 1100 polskich misjonarzy i misjonarek pracuje na terytoriach misyjnych.

+ Franciszkanie Konwentualni z prowincji maltańskiej otworzyli nową misję w Indiach, w stanie Kerala.

[20]

+ W Brazylii, w mieście Belem przed bazyliką Matki Bożej Nazaretańskiej w procesji maryjnej wzięło udział około miliona osób. Obraz Matki Bożej ustawiono na samochodzie i przybrano dwudziestoma tysiącami białych i czerwonych kwiatów.

+ W Waszyngtonie 20 tys. osób uczestniczyło w wielkiej manifestacji religijnej zorganizowanej pod hasłem "Waszyngton dla Jezusa". 60 mówców przez 12 godzin przemawiało do zebranych na temat powrotu Ameryki do Boga.

+ Ponad 4 i pół miliona pielgrzymów nawiedziło w r. 1979 słynne sanktuarium maryjne w Lourdes.

+ Radio Watykańskie rozpoczęło od 3 listopada 1979 r. próbne audycje dla Wietnamu.