Rycerz Niepokalanej 10 (725) 2016
Drukuj
RN 10/2016
RN 10/2016

4 Maryja i muzułmanie

Mariusz Maciak

Islam nie kojarzy się dobrze, głównie z dwóch powodów: istnienia wśród muzułmanów terroryzmu (dżihadyzmu) oraz prześladowań chrześcijan. Raz po raz słyszymy w doniesieniach medialnych o zamachach i wybuchach na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej czy Pakistanie, a nawet w Europie.

6 Matka Świętej Nadziei

O. Ignacy Kosmana OFMConv

"Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze". Maryja nie taką nadzieję miała, gdy zwróciła się do Syna: "Synu, wina nie mają". Maryja miała nadzieję na o wiele lepsze "wino". Taki był początek znaków Jezusa oraz nadziei Maryi, w których objawiła się chwała Boża. I uwierzyli wszyscy biesiadnicy.

9 Zacznijcie, wargi nasze, chwalić Pannę świętą

O. Tomasz Szymczak OFMConv

Spójrzmy na tekst Godzinek jak na przewodnik po Biblii, albo lepiej: drogowskaz do Biblii. Godzinki nie są co prawda podręcznikiem do studiowania Pisma Świętego, ale na pewno można je potraktować jako zaproszenie do wycieczki w różne jego zakamarki. Podróże kształcą.

11 Tysiącletni Różaniec

Dominik Jednorowski

Któż nie zna Różańca, kto go z czcią i miłością nie odmawia? Nie każdemu są jednak znane jego dzieje i to, jak przez pokolenia dodawano do niego kolejne ogniwa...

14 Niezwykła zdolność przebaczania

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Intencja MI na październik 2016: Aby nasze miłosierdzie było na wzór miłosierdzia Niepokalanej Matki stojącej pod krzyżem.

16 Pomnażany talent

O. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv

Myśl św. Maksymiliana - tętni życiem czy raczej zamiera?

Myśl św. Maksymiliana zamiera? Panie Redaktorze, proszę ciszej! - by nie usłyszał...

18 Czas głoszenia Ewangelii

"Tylko miłość jest twórcza" - przypomina nam św. Maksymilian w 75. rocznicę swej męczeńskiej śmierci, którą poniósł, oddając życie w zamian za ojca rodziny. Tym gestem wprowadził w życie dzieło największej miłości, o której w Ewangelii świadczy i uczy nasz Pan Jezus Chrystus. Rozważając Jego słowa w wakacyjny czas, uczmy się i my realizować w naszym życiu logikę Ewangelii, której fundamentem jest miłość.

20 Podziękowania - dodaj własne podziękowanie

25 Kalendarium Rycerza Niepokalanej na 2017 rok

Kalendarium Rycerza Niepokalanej na 2017 rok

Święci i błogosławieni na każdy dzień. Odnośniki do czytań liturgicznych. Miejsce na notatki. Intencje MI na każdy miesiąc. Oznaczenie ważnych dat i rocznic.

dodatek

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?