Rycerz Niepokalanej 1 (716) 2016
Drukuj
RN 1/2016
RN 1/2016

4 Maryja ikoną wolności

O. Ignacy Kosmana OFMConv

z cyklu: Droga Maryjna

6 Prawdziwa wiara wymaga działania

O filmie Czy naprawdę wierzysz? opowiada jego polski dystrybutor Andrzej Sobczyk z Rafael Media.

Rozmowa

10 Z życia Kościoła

Rodzina na ewangelicznym celowniku • Episkopat Polski o "grzechu pokoleniowym" • Terror w Sudanie • Chrześcijanie w rękach dżihadystów • SMS dla Syrii • Różaniec oznaką przestępstwa? • Przerwać zmowę milczenia • Ostrożnie z islamofobią • Dziecko z "in vitro" dla homoseksualistów • Chrześcijanie giną w Nigerii • Syn niewolnicy błogosławionym.

16 Dziedziczymy tylko grzech pierworodny

Fragmenty opinii teologicznej Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z problemem "grzechu pokoleniowego" i "uzdrowienia międzypokoleniowego".

z cyklu: Wiara i życie

20 Pokój serca źródłem miłosierdzia

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Intencja MI. Styczeń: Aby osoby konsekrowane potrafiły nieść światło Chrystusa tam, gdzie panuje najgęstszy mrok zwąątpienia i ciemności zniechęcenia.

z cyklu: Dziedzictwo kolbiańskie

22 "Tajemnica" Niepokalanej

O. Piotr Maria Lenart OFMConv

Niepokalane Poczęcie jako konkretna droga chrześcijańskiego życia.

z cyklu: Dziedzictwo kolbiańskie

24 Teraz kolej na nas

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Raffaella Aguzzoni, misjonarka Niepokalanej Ojca Kolbego i prezes międzynarodowa stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej, 5 listopada 2015 r. o godz. 18.40 powróciła do domu Boga Ojca. Walczyła z chorobą nowotworową przez niecały rok.

z cyklu: Sylwetki rycerskie

27 Miłosierni jak Ojciec

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia chcemy zgłębiać fragmenty Ewangelii, które codziennie podczas Mszy świętej Kościół daje nam do rozważenia, by odpowiadać na zaproszenie Jezusa i wejść z Nim w relację - tak jak On trwa w relacji z Ojcem. Na drodze odnajdywania miłosiernej miłości Boga towarzyszyć nam będą słowa Świętych i papieża.

z cyklu: żyjąc słowem

30 Piękno zachwyca

O. Rajmund Marszałkowski OFMConv

Ludzie umierali z głodu i pragnienia. Bydło padało w drodze. Nie było wody, a więc nie było życia. Ten dramat wyzwalał w ludziach niesamowitą ufność i wiarę w miłosierdzie Boga. Wszyscy gromadzili się razem na wspólnych modlitwach i błagalnych suplikacjach. Wszyscy - bez podziałów na różne kościoły, sekty czy wierzenia. Wszyscy stali się jedną rodziną wołającą do jednego Boga.

z cyklu: Pójdź za Mną

32 Pamięć o Chrzcie Polski zadaniem i wyzwaniem

O. Paweł Warchoł OFMConv

Chrzest Polski odbył się 1050 lat temu, 14 kwietnia 966 r., prawdopodobnie w Poznaniu. Chrzest przyjął wówczas polski władca Mieszko I, który, stojąc przed chrzcielnicą, wyrzekł się szatana i jego próżnej chwały oraz wyznał wiarę w trójjedynego Boga, Kościół, społeczność świętych i zmartwychwstanie ciała. Wraz z nim chrzest przyjęły osoby mu najbliższe.

z cyklu: Ojczyzna Polska

34 Świadkowie początków chrześcijaństwa

Dominik Jednorowski

Opowiadają o wydarzeniach biblijnych, ale w samej Biblii nieujętych. Dotyczą zarówno Starego, jak i Nowego Testamentu, a pośród tych ostatnich są nie tylko "ewangelie", ale także listy i sceny z życia Apostołów.

z cyklu: Drogami wiary

36 Dobrzy bracia. Bonifratrzy

Łukasz Domitrz

Zakon bonifratrów został założony w 1540 r. w Hiszpanii przez św. Jana Bożego. W 1572 r. zgromadzenie zatwierdził i nadał mu Regułę św. Augustyna papież Pius V, a w 1586 r. uznał je papież Sykstus V. Zakon Szpitalny św. Jana Bożego wziął swoją popularną nazwę od tytułowania jego członków "dobrymi braćmi" - z łaciny: bonifratrami.

z cyklu: Drogami wiary

40 Z życia MI

Ikona wolności i wyzwolenia • Jesienne spotkanie liderów Rycerstwa Niepokalanej • Nowe władze MI w Lęborku • Rychwałdzki olejek radości • Wdzięczni za dar Rycerstwa • Wystawa świątecznych kart.

42 Podziękowania - dodaj własne podziękowanie

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.