Rycerz Niepokalanej - Sierpień 1933
RN 8/1933
226 Przez Marję do świętości
St.

Noc grzechów? Czyż znajdzie się człowiek na ziemi, któryby nie brodził w jej ciemnościach, choćby przez pewien czas? Tylko Pan Jezus i Matka Najśw. tej nocy nie znali i znać nie mogli. My zaś wszyscy w grzechu się rodzimy, a grzechy uczynkowe, osobiste - u jednych ciężkie, u innych lżejsze są udziałem każdego z nas.

228 Wniebowzięcie
Maria Czeska-Mączyńska
229 NIE WIERZĘ...
M. K.

NIE WIERZĘ, że szympansy, czy inne pociechy darwinowskie (małpy) prześcigną nas w budowie samolotów, lub innych wynalazkach, bo nie widać u nich postępu. Po tylu wiekach nie zdobyły się nawet na napisanie skromnych dziejów swego małpiego postępu.

229 Z hołdem Jezusowi Eucharystycznemu na Zieloną Wyspę.
J. N.

Spoglądamy z rozrzewnieniem na tę ziemię męczenników, prześladowanych przez całe stulecia za przywiązanie do Wiary świętej, a przed oczyma duszy snują się minione dzieje tego kraju biednego.

232 Miłość i miłosierdzie Marji

Doświadczyłam w życiu, iż Najświętsza Marja Panna każdą szczerą modlitwę wysłuchuje. Ona jest jedyną Matką, Która opiekuje się wszystkiemi dziećmi ziemskiemi; pokutującym przebaczenie wyprasza i zsyła Swe łaski.

236 Po 40-tu latach badań religijnych

Pan Moody, który przed dwoma laty przeszedł na łono Kościoła katolickiego, jest jednym z wielkich finansistów Stanów Zjednoczonych i założycielem firmy "Muddys Investment Service". Niedawno na konferencji w Seminarjum Najśw. Marji Panny w Baltimore opowiedział swe nawrócenie.

239 Odczyt murzyna

Gdzie był ten odczyt? W Lowanjum. W tym roku akademickim. O odczycie dowiedziano się z afiszów. Zainteresowałem się nim. Myślę: trzeba pójść, zobaczyć, posłuchać. Rzadka to okazja, aby być na odczycie murzyna, przeto poszedłem.

242 Raj bolszewicki - krajem ludożerstwa

Dziennik rosyjski "Wozrożdienje", wychodzący w Paryżu, zamieścił niedawno list, który przywędrował da jednego z członków emigracji rosyjskiej we Francji z okręgu Kubań, żyznej połaci południowej Rosji, zamieszkałej przez kozaków.

243 Książęta Kościoła w Niepokalanowie

W nasze przędziwo powszednich dni i codziennej pracy Niepokalanowa wdarła się złota nić radosnych odwiedzin, jakiemi zaszczycili Zagrodę Niepokalanej obaj Księża Purpuraci polscy, Ich Em. Ks. Kardynał Prymas Hlond i Ks. Kardynał Kakowski, Arcybp Metrop. Warszawski.