Rycerz Niepokalanej - Październik 1929
RN 10/1929
290 Ave Maryja
A. Frasunkiewiczówna

Wiersz.

293 Prośba
Ignacja Piątkowska

Wiersz.

293 Objawienie się św. Franciszka
G. K.

Prasa włoska donosiła niedawno o okazaniu się św. Franciszka w mieście Corigliano, w małej kaplicy, należącej do księżnej Bovino.

294 I u nas "Chrystus na przedmieściach"
J. Cz.

Kto "Rycerza Niepokalanej" już choć drugi rok czytuje, ten pamięta artykuł zamieszczony w październikowym numerze 1928 roku p. t. "Chrystus na przedmieściach". Mowa była o przedmieściach Paryża, gdzie pracują kapłani wśród warunków przykrych niewypowiedzianie.

296 Socjaliści u Prezydenta Paraguaju
N.

Nie wiadomo, skąd się bierze u socjalistów ta nienawiść do katolickiego Kościoła. Nawet u tych, co o skrzywionych podstawach tej nowoczesnej sekty pojęcia nie mają, a tylko szukają polepszenia robotniczego losu.

298 Nagłe uzdrowienie na Jasnej Górze
S. N.

Liczne rzesze pielgrzymów częstochowskich doznały w dniu 14 sierpnia b. r. niezwykłego wrażenia: oto w oczach tłumów odzyskał zdrowie sparaliżowany Michał Bartoszak z Gostynina, liczący lat 53.

299 Różaniec Prezydenta Hoovera

Komisarz amerykański i kardynał Mercier odczuwali dla siebie szczery szacunek i poważanie. Hoover, żegnając się z Kardynałem przed swym odjazdem do Ameryki, prosił go o jakąś małą pamiątkę.

300 Ci, co byli w Konnesreuth
A. K.

Pisząc w poprzednim numerze o Teresie Neumann, obiecaliśmy podać jeszcze wrażenia tych, co u niej byli i dziwne te sprawy na własne oczy oglądali. Nie mówimy "cuda", pokąd władza kościelna nie wyda orzeczenia.

305 Położenie duchowieństwa katolickiego w Rosji
S. N.

Pewna osoba przybyła z Bolszewji donosi o okropnem prześladowaniu Kościoła na Wołyniu i Podolu. I tak: Ks. Czesław Fedorowicz, niezmordowany kapłan-misjonarz na Podolu, niejednokrotnie karany przez bolszewików, został przez nich rozstrzelany za "upornoje" nauczanie rełigji dzieci w Kamieńskoje.

307 WYJAŚNIENIE

W podaniach do Niepokalanowa, o przyjęcie na Braci, niejednokrotnie daje się wyczuć brak dostatecznego zrozumienia istoty życia u nas i warunków przyjęcia do tego życia.

308 J. Em. Ks. Kardynał Kakowski gościem w Niepokalanowie
Red.

Niespodziewane szczęście spotkało nas tu w Niepokalanowie: w dniu 3 września zawitał do nas J. Em. Ks. Kardynał Dr. Aleksander Kakowski, Arcybiskup Warszawski. Zapowiedział swój przyjazd jeszcze na dwa dni przedtem, wizytując parafję sochaczewską.