Rycerz Niepokalanej - Marzec 1938
RN 3/1938
65 Wierzę
Pm

W uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny budzą się w nas poważne refleksje na temat naszego ustosunkowania się do religii.

67 Niepokalana zwyciężyła
L. U.

Na małej, pustej stacyjce, na pół pogrążonej w ciemnościach czekałem na pociąg. Wreszcie dymiąc i plując iskrami "osobówka" wpadła zadyszana na peron. Nikt nie wysiadał. Konduktorzy pospiesznie odkrzyknęli nazwę miejscowości i jaskrawym światłem latarek wymachali sygnał odjazdu.

70 Gdy życie Cię gnębi
T. i E. Kr.

Gdy życie Cię roztrzaska, gdy ideały i pierwsze porywy serca świat podepce i obrzuci błotem, gdy zamiast stać się szczęściem ukochanych, stajesz się ich udręką - nie z winy własnej, ale z winy losu, gdy brutalność ludzi i wypadków - będzie Twym bólem - nie rozpaczaj.

71 Ponowiony nakaz

życie unosi nas na falach wypadków i stawia nieraz w bardzo krytycznej sytuacji. Dlatego - mamy tu na myśli życie moralne - czujemy się zmuszeni szukać oparcia.

73 Religia w życiu wychowawcy
K-ówna

Od wychowana młodzieży zależy przyszłość następnych pokoleń, ich szczęście, lub zguba doczesna i wieczna, więc nie może być obojętnym, komu powierzamy wychowanie naszych dzieci, nie może nam być obojętny los naszej Ojczyzny i dobro społeczeństwa.

81 Zbudźmy Jadwigę
L. U.

Z CYKLU: POLSKA MATKĄ ŚWIĘTYCH

Z takim wezwaniem zwrócił się do Narodu Polskiego natchniony kaznodzieja, ks. Bp Bandurski, w przededniu burzy dziejowej, co wskrzesić nam miała Wolną Ojczyznę.