Rycerz Niepokalanej - Lipiec 1951
RN 7/1951
193 Dar od najczulszej Matki
O. Bernard od Matki Bożej

Gdy patrzę na Szkaplerz święty, gdy całuję go płonącymi usty lub przyciskam do serca, jedna myśl najmilsza, jedna słodka świadomość mię przejmuje, że to pamiątka od Matki Bożej i Matki mojej.

197 W dzień drugi lipca
O. Maksymilian Kolbe OFMConv

Dobiega lat dwa tysiące, kiedy to Niepokalana Dziewica złożyła wizytę swej krewnej Elżbiecie. 2 lipca pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy.

198 Nawiedź mój dom, Maryjo!
L. Majalkowska
199 Łaska
ks. Stanisław Tworkowski

Wiemy, że Chrystus Pan przyszedł na ziemię, aby nam wysłużyć łaskę, że jest ona do zbawienia koniecznie potrzebna, że źródłem jej są Sakramenty święte.

202 Katolik bez plamy

Minęło już cztery lata od beatyfikacji Kontarda Ferrini’ego, ale prasa katolicka wciąż zajmuje się tą świetlaną postacią, stawiając ją za przykład współczesnym.

203 Szczeble
A. P.

W czasie wędrówek nad morze czy w góry patrzmy uważnie i starajmy się rozumieć przyrodę. Warto poświęcić jej kilka chwil rozmyślania.

207 "Poniezusek Frasobliwy"
Ks. W. S.

Ludowa sztuka artystyczna ma swój niezaprzeczony urok i walor. Na Podhalu jedną z gałęzi tej sztuki jest rzeźba "świątków".

209 Miłość za miłość

Jak można śpiewać takie słowa: "A nasze serca zimne jak lód i próżny dla nich Twej męki trud". Gdzież nasze serca są zimne, przecież w nich miłość płonie...

212 Kultura słuchania Mszy św.
Staszek B.

Za pokutę ksiądz naznaczył mi, gdy znów będę na Mszy, żebym patrzył w stronę tabernakulum, gdzie jest Najświętszy Sakrament, i wobec Pana Jezusa pomyślał, jak się zachowywać w kościele.

214 Różaniec i kobieta
Jan Archita
216 Miłośniczka pokoju
O. M. Lekeux

Św. Elżbieta Portugalska (1271-1336).

218 Ora et labora
P.

Gdy św. Benedykt wysunął na czoło innych, dwa te słowa: Ora et labora (módl się i pracuj), tym samym podłożył niejako podwaliny pod nasze pojmowanie wspólnoty, złączenia ziemskiego praw Bożych i ludzkich.

220 Trudna, ale jasna droga
Wdowa K.

Szczęście zazwyczaj zbliża się tylko raz. Czasem dobrze, gdy się nie powodzi...