Rycerz Niepokalanej - Grudzień 1932
RN 12/1932
354 Dusza niepokalana - tronem Jezusa
P. M.

Bóg "zachował Marję dla Siebie z dawnego stworzenia, jak król wygnaniec waruje sobie kącik uroczy z posiadanego ongi królestwa.

356 Potężną jest Niepokalana
J. Kapuściński

Wiersz.

356 O cześć Niepokalanego Poczęcia
Niepokalanej Rycerz

Z konwentu OO. Franciszkanów wychodzi młody zakonnik i w skupieniu zmierza do najgłośniejszej wówczas w świecie uczelni, uniwersytetu, Sorbony. Myśli o Niepokalanej i do Niej posyła ciche westchnienia, by mu dopomogła bronić tak drogiego Jej przywileju Niepokalanego Poczęcia.

361 Nieśmy dary Dzieciątku
K. Krzyżak - Wójcikowa

Boże Narodzenie... Wielkie święto Miłości Bożej, rocznica wielkiego cudu, kiedy to Bóg wszechmocny zstąpił na ziemię, aby nam wskazać drogę życia, po której dążąc dojdziemy tam, gdzie On króluje.

362 Cześć Niepokalanej

Po rozległej przestrzeni dwudziestu prawie wieków"- toczy swe wody śliczna, szeroko rozlana rzeka. Nazwa Jej - cześć Niepokalanej! "Ja jako przekop wody niezmierzonej z rzeki".

364 Niepokalana
Wanda Łakowiczówna

Wiersz.

365 W noc Bożego Narodzenia
R. M. Ś.

W pośrodku mrocznej i chłodnej groty betlejemskiej klęczała piękna, młoda Dziewica. Delikatne, liljowej białości rączki złożyła na piersi, usta poruszały się w cichej modlitwie, a na cudnej, zmęczonej długą podróżą twarzyczce widniał uśmiech najwyższego szczęścia i zachwytu.

366 Coś z Niepokalanowa (polskiego)

Z Bożą, Niepokalanej i w części z Waszą, Kochani Czytelnicy i Dobrodzieje, pomocą Niepokalanów rośnie... A rośnie podwójnie: w długość (obszar) i ilość mieszkańców.