Rycerz Niepokalanej 3 (718) 2016
Drukuj
RN 03/2016
RN 3/2016

4 Powierzona Kościołowi

O. Ignacy Kosmana OFMConv

Z mocy Jezusowego testamentu Maryja stała się Matką Powierzenia: został Jej powierzony nowy syn. Nie sposób wyobrazić sobie Jezusa bez Maryi i nie sposób dowieść istnienia Kościoła bez Maryi - bez tego wzajemnego powierzenia się sobie.

7 "Zakazany Bóg" - wskazany film

Przemysław Radzyński

51 członków wspólnoty klaretynów w hiszpańskim Barbastro umiera w imię swojej wiary, stając się męczennikami. O ostatnich tygodniach ich życia, od chwili zatrzymania do momentu rozstrzelania, opowiada film Zakazany Bóg.

10 Zwiastowanie zwiastowań

O. Tomasz Szymczak OFMConv

Zwiastowanie Maryi to scena dobrze nam znana. Pragnę prześledzić jeszcze raz ten Łukaszowy fragment, ale zaczynając z dość daleka, koncentrując się tylko na... formie, w jaką Łukasz ubrał swoje opowiadanie.

13 Stygmaty

Jerzy Kąkol

Na ciele niektórych osób pojawiają się widoczne znaki, które mają odniesienie do ran naszego Zbawiciela. Z chrześcijańskiego punktu widzenia jesteśmy skłonni uważać je za wyraz szczególnego wybrania i gotowi uznawać ich posiadanie za powód do dumy.

10 Codzienny dar

O. Raffaele Di Muro OFMConv

Intencja MI. Marzec. Aby świadomość miłosierdzia Bożego uzdolniła nas do gotowości bycia hojnym darem z siebie.

14 Największe piękno wszechświata

O. Piotr Maria Lenart OFMConv

życiowa droga Maryi, choć zaplanowana przez samego Boga, nie była wcale usłana różami, a jednak stała się drogą najpiękniejszą, drogą Bożą...

20 Co MI zawdzięcza Wenantemu?

O. Bartłomiej M. Ewertowski OFMConv

Tradycyjnie już w marcowym numerze pisma pojawia się parę słów o słudze Bożym o. Wenantym Katarzyńcu, którego sam św. Maksymilian wybrał na patrona "Rycerza Niepokalanej". Tym razem spróbujmy zobaczyć - w kontekście trwających przygotowań do 100-lecia założenia Rycerstwa Niepokalanej - co ta organizacja zawdzięcza o. Wenantemu, a kilka takich rzeczy można mu przypisać.

22 Usnęła w naszych ramionach

Rozmowa z Dawidem i Małgorzatą Wachowiakami, małżeństwem zaangażowanym w ruch obrony życia - o ich pracy w Fundacji Pro - Prawo do życia i trudnych doświadczeniach życiowych.

26 Haniebne kanadyjskie praktyki

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców życia Człowieka skierował list do premiera Kanady, przewodniczącego Parlamentu Kanady i ambasadora Kanady w Polsce w związku z ponownym uwięzieniem kanadyjskiej obrończyni życia Mary Wagner.

28 Sięgnij nieba

O. Mirosław Kopczewski OFMConv

W odpowiedzi na te słowa Ojca Świętego powstała nowa inicjatywa wspierania dzieł charytatywnych prowadzonych przez franciszkańskich misjonarzy pracujących w Burkina Faso w Afryce - fundacja "Sięgnij Nieba". Jej celem jest promowanie i wspieranie działań charytatywnych tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna.

32 Z życia Kościoła

Maryja Matką przebaczenia. Obrończynie życia więzione. Nowy polski święty. Jubileuszowe wydarzenia. W walce z "masowym ludobójstwem". Węgry i Polska dla wartości. Amerykanie chcą chronić życie. Zmiana w obrzędzie umycia stóp w Wielki Czwartek. Papieskie przesłanie na Wielki Post.

37 Z życia MI

W Głownie od 30 lat. 20-lecie MI w Częstochowie. Stacje nadziei. Rekolekcje charyzmatyczne. Diecezjalne spotkanie MI.

42 Dar miłosierdzia

Miłosierdzie i cierpliwość - dwa oblicza Bożej miłości, której nieskończone rozmiary w tym miesiącu rozważamy w słowie Bożym, podawanym każdego dnia w Liturgii Kościoła. Jezus, z przebitym bokiem na Krzyżu, rozlewa na niewdzięczny lud zdroje Krwi i Wody - niewyczerpane źródło miłosierdzia, abyśmy nie tylko miłosierdzia doznali, ale także byśmy miłosierdzie i cierpliwość okazywali "naszym winowajcom".

45 Podziękowania - dodaj własne podziękowanie

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.