O rychły triumf Niepokalanego Serca Maryi
Drukuj

Maj.

Twój Bóg dokona obrzezania serca twoich potomków, żebyś miłował Boga swego Pana z całego serca twego i całej duszy swojej po to, żebyś żył (Pwt 30,6).

Każdy człowiek jest jedyną, niepowtarzalną i wyjątkową wartością w oczach Boga. W taki sposób powinien on postrzegać samego siebie i innych. Wiele jednak osób zmaga się z problemem poczucia braku własnej wartości. Jest to trudna rzeczywistość, która blokuje prawdziwy rozwój człowieka i zamyka jego serce na Boga, świat i innych. Zamiast chwalić Pana darami, które od Niego otrzymał, człowiek "dusi" je w sobie i nie pozwala im właściwie się rozwijać.

Zupełnym zaprzeczeniem takiej postawy jest życie Maryi. W Jej pięknym, czystym, po prostu Niepokalanym Sercu człowiek może odszukać swe zagubione, zabrudzone, zranione serce, może znaleźć rozwiązanie swoich ważnych lub mniej ważnych problemów. Bóg cały rozkochał się w pokornej, skromnej dziewczynie z Nazaretu i ukrył się w Jej łonie. Wszechmogący Pan obdarował Ją ogromem swoich darów, z których największym jest miłosierdzie. Wdzięczność i szczęście Maryi były tak wielkie, że spontanicznie wyśpiewała płynące z serca uwielbienie Pana. Chwaliła i nadal chwali Boga tym wszystkim, co od Niego otrzymała. Maryja nic nie zatrzymuje dla siebie. Dzięki takiej postawie Jej Serce jest wolne, przepełnione miłością i pragnieniem bycia tylko dla Boga oraz realizowania Jego zbawczych planów.

Maryja chce, aby każdy człowiek oddał Jej swoje serce, gdyż dzięki temu będzie Ona mogła kształtować je na wzór Serca Jezusa. Macierzyńska miłość Maryi sprawi, że Bóg będzie uwielbiony w sercach ludzi Jej oddanych. Dzięki pomocy Bożej Rodzicielki świat będzie żył prawdziwym duchem wiary, który przyczyni się do wzrostu miłości i ofiary. To Ona sprawi, że ludzie chętnie i z miłością będą modlić się na różańcu, czytać Pismo Święte i przystępować do sakramentów świętych. Maryja zachęci serca Jej oddane do praktykowania pierwszych piątków i sobót miesiąca w intencji wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa i Jej Niepokalanemu Sercu za grzechy własne i świata. Maryja uprosi dla wszystkich ludzi zagubionych, załamanych, zranionych poczuciem braku własnej wartości nieprzemijającą nadzieję i wiarę w siebie. Ona wyzwoli w nich drzemiące pokłady dobra, które przyczynią się do rychłego triumfu Jej Niepokalanego Serca.

Bądź pozdrowiona, Pani, święta Królowo, w Tobie była i jest wszelka pełnia łaski i wszelkie dobro.

Św. Franciszek z Asyżu

S. Jolanta Dziekońska OSC, Rycerz Niepokalanej 5/2012, s. 19

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?