O pokój na świecie, zaprzestanie szerzenia nienawiści i prowadzenia wojen
Drukuj

Styczeń.

To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Jam zwyciężył świat (J 16,33).

Współczesny świat, w którym Pan pozwolił nam żyć, jest przepełniony Jego obecnością. Jednak dla człowieka pogrążonego w dramacie swoich problemów dostrzeżenie Boga przez ich pryzmat wydaje się być czymś nieosiągalnym. Człowiek zagubiony w swoich ziemskich kłopotach wyczekuje pomyślnego wyjścia z tej trudnej sytuacji. Potrafi on spędzać długie godziny "adorując" swój problem, czyni wiele zabiegów, aby po ludzku go rozwiązać i niejednokrotnie używa do tego nieewangelicznych środków. W ten sposób daleko odchodzi od Źródła prawdziwego pokoju, a w konsekwencji po prostu Je traci.

A Bóg chce nauczyć człowieka, aby pośród burz tego świata przebywał z Nim. Chce, aby człowiek niejako na nowo odkrył w sobie zbudowany przez Niego przybytek pokoju, miejsce pokoju - nietknięte nawałnicą światowych problemów.

To właśnie życie duchowe, życie według ducha, jest tym przybytkiem. Do jego rozwijania przynagla nas Maryja - Królowa Pokoju. Pragnie Ona zachęcić współczesnego człowieka do bezwarunkowej miłości Boga, wskazuje na wielką wartość odkrywania w Bogu swojej godności, a poprzez to akceptacji i miłości samego siebie z jednoczesnym promieniowaniem nią na innych. Bezwarunkowa miłość do Boga pozwoli wyzwolić w człowieku zdolność przebaczania sobie i innym. Wszystkie te ważne sprawy dokonują się w czasie osobistego spotkania z Panem na modlitwie.

Najpiękniejszą modlitwą jest różaniec, który w niezawodny sposób potrafi doprowadzić do pełni pokoju i nawrócenia, dodaje odwagi do kroczenia wąską drogą wyrzeczenia, umartwienia, postu, przemiany, prosto do NIEBA. W niezwykły sposób różaniec pomaga również dostrzec otaczający świat oczyma wiary i zauważyć Boga obecnego i działającego we wszystkim i poprzez wszystko. Dzięki własnej postawie i promieniowaniu miłością na innych współczesny człowiek będzie wprowadzał i rozsiewał Boży pokój na cały świat.

Ci przynoszą naprawdę pokój, którzy wśród wszystkich cierpień, jakie ich spotykają na tym świecie, dla miłości Pana naszego Jezusa Chrystusa zachowują pokój duszy i ciała (Św. Franciszek z Asyżu).

S. Jolanta Dziekońska OSC, Rycerz Niepokalanej 1/2012, s. 26

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?