O ducha modlitwy i umiłowania Maryi
Drukuj

Intencja MI na październik 2012"Przy każdej okazji módlcie się w Duchu, zanosząc prośby i błagania. W tym celu wytrwale czuwajcie na modlitwie..." (Ef 6,18).

Człowiek żyjący w XXI w. boi się ciszy. Bardzo często w sposób świadomy bądź nieświadomy zagłusza ją na wszelkie możliwe sposoby. Słucha głośnej muzyki, przyjmuje duże ilości informacji, prawdziwych lub nieprawdziwych, podawanych przez środki masowego przekazu, ogląda niekończące się seriale telewizyjne, długie godziny spędza przy komputerze. Ten ogrom wiadomości w człowieku i wokół niego wytwarza atmosferę hałasu, chaosu oraz wprowadza pośpiech i dysharmonię. Taki stan rzeczy nie sprzyja osobistemu spotkaniu z Chrystusem, z którym najlepiej przebywać w ciszy. Spokój, harmonia, wyciszenie to istotne warunki, aby nawiązać bliską relację z Bogiem, który stworzył nas z miłości dla siebie i pragnie, abyśmy się z Nim spotykali. Tylko dzięki pomocy Ducha Świętego każda osoba jest zdolna do modlitwy prawdziwej, pięknej, z głębi serca płynącej do swego Stwórcy. To Duch Święty sprawia, że świat wokół człowieka i w nim jest inny, lepszy, miły Bogu i ludziom.

Osobą, która w pełni otworzyła swoje serce i przyjęła Ducha Świętego, jest Maryja. Ona przez swoją miłość do Boga pokazuje nam, że tylko w Nim jest źródło prawdziwego szczęścia i pokoju dla współczesnego człowieka. Niepokalana zawsze była i jest rozkochana w Bogu, nieustannie wyśpiewuje swój hymn uwielbienia i zachęca nas do podążania Jej śladami. Prosi o wytrwałą modlitwę różańcową, dzięki której można razem z Nią oddawać Bogu chwałę. Pragnie, aby wszyscy łączyli się z Nią zawsze, nawet wtedy, gdy jest ciężko i trzeba stać pod krzyżem.

życie na ziemi szybko mija, warto dobrze je przeżyć, aby móc po śmierci przebywać na wieki w niebie.

Z całego serca kochaj Boga i Jezusa, Jego Syna, za nas grzesznych ukrzyżowanego, niech pamięć o Nim nie opuszcza nigdy twoich myśli. Rozmyślaj ciągle o tajemnicach krzyża i o boleściach Matki stojącej pod krzyżem. Módl się i czuwaj zawsze (Św. Klara z Asyżu).

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?