Droga do Boga przez szafę
Drukuj
Droga do Boga przez szafę

Pogoń za modą i idealnym wizerunkiem jest wszechobecna. żądza bycia kochaną, inteligentną, kompetentną staje się z czasem tożsama z byciem piękną, a co za tym idzie - dobrze ubraną. Okazuje się jednak, że to, co staje się zniewoleniem wielu kobiet, może również być drogą do Boga. O poszukiwaniu własnego stylu, o kobiecym pięknie i życiowej pasji opowiada Joanna Tor-Gazda, projektantka i coach, autorka książki Nieporównywalnie piękna. Odkryj swoje piękno i ukaż je innym!

Od ponad dziesięciu lat pomagasz kobietom podkreślać ich atuty, a ostatnio napisałaś dla nich poradnik Nieporównywalnie piękna. Odkryj swoje piękno i ukaż je innym!, powiedź jaka powinna być ta piękna kobieta?

Joanna Tor-Gazda: Prawdziwie piękna jest ta kobieta, która znając swoją wartość oraz potencjał swojej wiedzy, umiejętności i intuicji, potrafi inspirować i towarzyszyć innym w odnajdywaniu ich potencjału. Oczywiście to, co wkładamy na siebie, ma znaczenie, ale najważniejsza jest treść, którą opakowujemy ubraniami, czyli człowiek, jego wiedza, doświadczenie czy umiejętności. Wartością jest twój potencjał, zestaw przeróżnych talentów. Ubranie może ci pomóc lepiej działać lub będzie hamować twoje możliwości.

[...]

Niełatwo jest znaleźć wypowiedzi o Matce Bożej w kontekście mody, urody i kobiecego stylu. Co możesz powiedzieć na ten temat. Jak postrzegasz Maryję, Matkę Bożą?

JT-G: Mówienie o Matce Bożej w kategoriach kobiecego stylu, mody czy urody wydaje się być dużym wyzwaniem. Maryja jest dla mnie inspiracją i myślę, że Jej styl ubierania był dodatkiem do Jej wdzięku osobistego, niesamowitej gracji i dobra wypływającego z Jej serca.

Gdybym miała określić go w kilku słowach, to myślę, że byłby on prosty i elegancki zarazem, bez wyszukanych dekoracji czy ozdób. Widzę Maryję jako bardzo zadbaną kobietę, która jest świadoma swojego piękna, ale pozostaje skromna i dyskretna. Myślę, że współcześnie najbardziej doceniłaby styl minimalistyczny lub klasyczny, niezwiązany z ciągle zmieniającymi się trendami w modzie. Może wybrałaby delikatne i stonowane kolory, proste ponadczasowe fasony, a może delikatne kwiatowe wzory...

Maryja inspiruje mnie do dobrego życia i pracy nad sobą. Jest Ona tajemnicą, która wprowadza mnie w stan zadumy.

[...]

Cała rozmowa w: Rycerz Niepokalanej 10/2015, s. 4-7

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.