Artykuły: Trudności religijne

Podobno jest Pan praktykującym katolikiem...

Podobno jest Pan praktykującym katolikiem. To dziwne, przecież sprawia Pan wrażenie człowieka myślącego. Jak można wierzyć w nieomylność papieża, w zmartwychwstanie Jezusa. Czy naprawdę uważa Pan, że antykoncepcja jest grzechem? Jeżeli już chce Pan wierzyć w Boga, to po co Panu Kościół? Przecież to umierająca, zdegenerowana instytucja.

Skąd wyrosło Halloween? Czy jest ono groźne?

Wiele jest propozycji na spędzanie nocy z 31 października na 1 listopada. Dyskoteki, kluby, szkoły... Organizatorzy imprez prześcigają się w pomysłach na ten wieczór. A jest to wigilia Wszystkich Świętych - czas wyciszenia, zadumy nad sensem życia, przemijania. Wkradające się do niektórych środowisk albo już w nich zadomowione obyczaje związane z Halloween mają swe korzenie w średniowiecznych zwyczajach pogańskich...

Pytanie z "Rycerz Niepokalanej" listopad 2012.

Czy święty Franciszek był bałwochwalcą?

To dość prowokujące pytanie wynika z refleksji nad aspektami życia Świętego. Chodzi o jego stosunek do przyrody. W dzisiejszych czasach jest w modzie podnoszenie tego zagadnienia jako warunku przetrwania ludzkości.

Pytanie z "Rycerz Niepokalanej" październik 2012.

Dlaczego Bóg stworzył piekło?

Trudności religijnePiekło nie zostało stworzone przez Boga. Bóg go nie potrzebował, aby ukarać tych, którzy dopuszczali się grzechu. Piekło powstało, gdy aniołowie sami zdecydowali oddzielić się od Boga na wieki.

Pytanie z "Rycerz Niepokalanej" wrzesień 2012.

Kościół czy sekta?

Jaka jest różnica między sektą a Kościołem?

Moc magii

Wiele osób boi się mocy magii, tzn. czuje lęk przed tym, że ktoś może rzucić na nie urok. Czy człowiek nawet wbrew własnej woli może stać się oarą magii?

Rzeczy masońskie

Co zrobić z masońskimi przedmiotami? Co to jest czarna i biała magia? Jaką moc można otrzymać od szatana?

Ofiarowanie Bóstwa Jezusa Bogu Ojcu

Jak można ofiarować Bóstwo Syna Bogu Ojcu?

Znaki masońskie na medaliku

Niektórzy uważają, że na Cudownym Medaliku są umieszczone symbole masońskie. Czy pięcioramienne gwiazdy na rewersie medalika to pentagramy?

Singiel to powołanie?

Czy można mówić o powołaniu do życia jako "singiel"? Czy życie samotne można stawiać na równi z powołaniem zakonnym i małżeńskim? Nie mam na myśli osoby świeckiej poświęconej Chrystusowi, ale takiej, która decyduje się na pozostanie samotną.

Hokus-pokus

Czy powiedzenie hokus-pokus jest świętokradztwem czy też czymś niewinnym?

Młodzi rodzice i trudne pytania

Dominika - młoda projektantka mebli, żyje z partnerem w związku nieformalnym. Rok temu urodził im się synek i jest nieochrzczony, ale pragną ochrzcić swoje dziecko, dlatego szukają odpowiedzi na niepokojące ich pytania.