Rycerz Niepokalanej - Sierpień 1933
RN 8/1933
129 NIE WIERZĘ...
M. K.

NIE WIERZĘ, że szympansy, czy inne pociechy darwinowskie (małpy) prześcigną nas w budowie samolotów, lub innych wynalazkach, bo nie widać u nich postępu. Po tylu wiekach nie zdobyły się nawet na napisanie skromnych dziejów swego małpiego postępu.

226 Przez Marję do świętości
St.

Noc grzechów? Czyż znajdzie się człowiek na ziemi, któryby nie brodził w jej ciemnościach, choćby przez pewien czas? Tylko Pan Jezus i Matka Najśw. tej nocy nie znali i znać nie mogli. My zaś wszyscy w grzechu się rodzimy, a grzechy uczynkowe, osobiste - u jednych ciężkie, u innych lżejsze są udziałem każdego z nas.

228 Wniebowzięcie
Maria Czeska-Mączyńska
229 Z hołdem Jezusowi Eucharystycznemu na Zieloną Wyspę.
J. N.

Spoglądamy z rozrzewnieniem na tę ziemię męczenników, prześladowanych przez całe stulecia za przywiązanie do Wiary świętej, a przed oczyma duszy snują się minione dzieje tego kraju biednego.

232 Miłość i miłosierdzie Marji

Doświadczyłam w życiu, iż Najświętsza Marja Panna każdą szczerą modlitwę wysłuchuje. Ona jest jedyną Matką, Która opiekuje się wszystkiemi dziećmi ziemskiemi; pokutującym przebaczenie wyprasza i zsyła Swe łaski.

236 Po 40-tu latach badań religijnych

Pan Moody, który przed dwoma laty przeszedł na łono Kościoła katolickiego, jest jednym z wielkich finansistów Stanów Zjednoczonych i założycielem firmy "Muddys Investment Service". Niedawno na konferencji w Seminarjum Najśw. Marji Panny w Baltimore opowiedział swe nawrócenie.

239 Odczyt murzyna

Gdzie był ten odczyt? W Lowanjum. W tym roku akademickim. O odczycie dowiedziano się z afiszów. Zainteresowałem się nim. Myślę: trzeba pójść, zobaczyć, posłuchać. Rzadka to okazja, aby być na odczycie murzyna, przeto poszedłem.

242 Raj bolszewicki - krajem ludożerstwa

Dziennik rosyjski "Wozrożdienje", wychodzący w Paryżu, zamieścił niedawno list, który przywędrował da jednego z członków emigracji rosyjskiej we Francji z okręgu Kubań, żyznej połaci południowej Rosji, zamieszkałej przez kozaków.

243 Książęta Kościoła w Niepokalanowie

W nasze przędziwo powszednich dni i codziennej pracy Niepokalanowa wdarła się złota nić radosnych odwiedzin, jakiemi zaszczycili Zagrodę Niepokalanej obaj Księża Purpuraci polscy, Ich Em. Ks. Kardynał Prymas Hlond i Ks. Kardynał Kakowski, Arcybp Metrop. Warszawski.