Rycerz Niepokalanej - Czerwiec 1930
RN 6/1930
162 Do Serca Chrystusa
J. O. Kontrymowicz

wiersz

162 Serce Jezusowe
Red.

Nic słodszego, jak doznawać dobroci czyjegoś serca. Nieraz jedno słówko pociechy rozpromienia mroki duszy wypędza rozpacz.

166 U ŚWIĘTEGO ANTONIEGO W PADWIE
A. K.

(Z cyklu: "Byłem i ja w Rzymie!")

175 Jaki pożytek z cierpienia?
Z. P.

"Osservatore Romano" zamieszcza w korespondecji swojej z Vichy, we Francji, list pewnego wybitnego francuskiego lekarza, J. A., który po trzydziestu latach rozłączenia z Kościołem powraca znowu na Jego łono.

176 W jaki sposób pan N. został kalwinem?
T. S.

Dnia 11 września ub. r. byłem w Kurji Metropolitalnej w Warszawie, gdzie wypadło mi czekać dłuższy czas na papiery. W międzyczasie byłem świadkiem następując sceny.
Do poczekalni wchodzi pewien już nie młody, tęgi mężczyzna (pan N.), wita się obcesowo, następnie podchodzi do woźnego, bierze go poufale pod ramię i zapytuje głośno: - Panie, nie wie pan, czy mogę dostać ślub z moją macochą?

177 Niech spłynie otucha!

Bolszewizm wypowiedział zaciekłą walkę religji. Jego prowodyrzy zapowiadają, że po pięciu latach nie będzie z niej śladu.

178 Nasi misjonarze

Wyjątki z listu, z podróży na misje do Japonii O. Maksymiliana i braci z nadesłanymi zdjęciami.

181 Czyżby Królestwo Boże przenosiło się między pogany?...
J. A.

Raz po raz słyszymy o niezwykłej gorliwości nowonawróconych na wiarę św. katolicką pogan. Prefekt apostolski W Buea (Kamerun, w Afryce) ks. Rogan opisuje Sodalicji św. Piotra Klawera wrażenia z odwiedzin u sąsiada swego, wikarjusza apostolskiego w Kamerunie zachodnim, ks. biskupa Vogta.